UA | RU
14 лютого 2020, 15:53

У Львові інноваційно лікуватимуть каштани

У Львові планують розпочати лікування кінських каштанів інноваційним біологічним методом. Для цього облаштують захисні пояси, запевняючи в безпечності такого методу для людей та птахів.
У Львові планують розпочати лікування кінських каштанів інноваційним біологічним методом. Для цього облаштують захисні пояси, запевняючи в безпечності такого методу для людей та птахів.
Фото із сайту Львівської міськради

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на Львівську міську раду.

Тестовими ділянками стануть проспект Свободи та сквер "На Валах".

"У Львові цього року плануємо вперше зробити експеримент з біологічного лікування гілок каштанів від мінуючої молі. Ми не знаємо як виглядає це дерево восени, тому що ще в середині літа його листя раптово жовкне та опадає", - зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Раніше у Львові кілька разів проводили експерименти з лікування каштанів способом ін’єкцій. Тобто у стовбур дерева вводились спеціальні ін’єкції, які, фактично, робили каштан непридатним для вживання міллю. Водночас він міг бути отруйним для птахів та бджіл, тому від цього методу тут відмовились.

Як з'ясувалося, є біологічні методи боротьби з цим шкідником, наприклад ферамонові пастки.

"На першому етапі ми вибудовуємо захисний пояс для відлову першої генерації молі. Завдяки цьому нам вдасться мінімізувати популяцію цього шкідника та вберегти дерева від його нападів. Ця технологія абсолютно безпечна для людей та птахів", — розповів Анар Душдуров, менеджер з розвитку бізнесу ТзОВ "НВП "БІОХІМТЕХ Україна".
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...