UA | RU
10 лютого 2020, 18:05 12

Офіс генпрокурора відкрив справу через роздачу "паспортів" в ОРДЛО

Офіс генерального прокурора відкрив справу через примусову роздачу так званих "паспортів ЛНР" в окупованій частині Луганської області
Фото: flickr
Офіс генерального прокурора відкрив справу через примусову роздачу так званих "паспортів ЛНР" в окупованій частині Луганської області

Як повідомляє RegioNews, прокуратура відкрила справу за фактами роздачі представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації "паспортів", дані дії кваліфіковані як порушення законів та звичаїв війни.

За даними СБУ, адміністрація самопроголошеної "Луганської народної республіки" примушує мешканців окупованих територій отримувати фейкові паспорти.

"Вказані дії мають примусовий характер та всупереч вимогам ст. 52 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 і ст. 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол I) ведуть до порушення конституційних прав і свобод громадян України", - йдеться в повідомленні.

За попередніми даними Офісу, паспорти "ЛНР" могли отримати понад 200 тисяч осіб.

Нагадаємо, раніше українська розвідка заявляла, що окупаційні адміністрації на Донбасі змушують відмовлятися від українського громадянства, не виплачуючи зарплати працівникам без "республіканських паспортів".


Рінат Ахметов
Куратор по боротьбі з COVID-19 в Івано-Франківській, Львівській, Донецькій та Луганській областях
Косюк Юрій
Куратор Вінницької та Черкаської областей по боротьбі з COVID-19
Ігор Палиця
Куратор Волинської області по боротьбі з COVID-19
Всі досьє »