UA | RU
15 вересня 2023, 12:43

ДБР передало до суду справу щодо Харківських угод

Фото: ДБР

Слідчі завершили досудове розслідування стосовно колишніх президента Віктора Януковича та прем’єр-міністра України Миколі Азарову за обвинуваченням у вчиненні державної зради та надання допомоги російській федерації

Як повідомляє RegioNews, про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

"Обвинувальний акт направлено до суду", - йдеться у повідомленні.

Як встановлено слідчими ДБР, Янукович у 2010 році отримав вказівку від керівництва рф продовжити термін перебування чорноморського флоту росії на території АР Крим та Севастополя. Згідно з базовими Угодами 1997 року між Україною та рф цей строк закінчувався у 2017 році.

Раніше Україна підтвердила наміри не пролонговувати дію цих Угод та підготувала двосторонній Меморандум з виведення флоту рф. Російська сторона проігнорувала офіційне звернення. Через енергетичний шантаж росіяни вирішили примусити тодішнє українське керівництво продовжити термін перебування флоту рф в Криму. Це надалі призвело до окупації півострова.

У квітні 2010 року в державній резиденції рф "Ново-Огарьово" українська делегація на чолі з Прем’єр-міністром України отримала остаточний текст проєкту Угоди про продовження строку перебування чф рф в Україні.

Потім на закритому засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр та Міністр закордонних справ запевнили присутніх про необхідність та важливість підписання цієї Угоди нібито в економічних інтересах країни. Адже, отримання знижки на вартість російського газу має вимушений характер з огляду на стан економіки держави.

Крім порушення Конституції та низки законів, Угода по суті передбачала розміщення нової військової бази на території України та фактично вводила нові правила продовження строку перебування чф рф в нашій країні. Поспішаючи догодити росії, Янукович у лічені дні вніс законопроєкт про ратифікацію Угоди як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою, і 27.04.2010 року рішення було ухвалене депутатами.

У результаті злочинних дій тодішнього керівництва країни відбулось нарощування особового складу та військової техніки збройних сил рф на території АРК та Севастополя. Ці сили були використані ворогом для окупації півострова у 2014 році. Також слідством задокументовано збитки держави, завдані екскерівництвом країни через підписання Харківських угод, на понад один трильйон вісімдесят мільярдів гривень.

Колишні керівники держави обвинувачуються у вчиненні державної зради та надання допомоги російській федерації у проведенні підривної діяльності проти України (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України).

"Харківські угоди": що відомо

Харківські угоди продовжили на 25 років перебування Чорноморського флоту рф на території України замість підготовки до його виведення з країни та штучно створили передумови для збільшення чисельності російських військ на території України, їхнього переоснащення й модернізації. Натомість ці угоди дозволили росії мати достатньо ресурсів для окупації Криму у 2014 році, а в лютому 2022 — для повномасштабного вторгнення.

За даними ДБР, унаслідок Харківських угод наприкінці 2013 та на початку 2014 року у Криму перебували щонайменше 2917 представників морської піхоти, 152 бойові броньовані машини, 30 артилерійських систем калібру 100 мм та вище. Також слідчі зазначають, що росія таємно модернізувала свою техніку, а українське керівництво на це не зважало. З відома Януковича на півострові було 37 тисяч російських солдатів, які загрожували суверенітету України.

26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
24 квітня 2024
Військовий експерт Іван Киричевський: росіяни не чекають травня чи червня, вони вже наступають
Експерт військового порталу Defence Express Іван Киричевський розповів в інтерв’ю RegioNews, де зараз найгарячіше на фронті, чи можливий великий наступ України і що для цього потрібно, а також чи пере...
16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
У ДТЕК повідомили, скільки разів РФ атакувала українські ТЕС
28 квітня 2024, 17:30
Українські розвідники знищили нову російську антидронову РЛС вартістю 100 тисяч доларів
28 квітня 2024, 16:52
У Запоріжжі росіяни атакували промисловий обʼєкт – ОВА
28 квітня 2024, 16:09
Ситуація загострилась: Сирський пояснив, що відбувається фронті
28 квітня 2024, 15:52
У Запорізькому цирку з висоти зірвалися неповнолітні гімнасти – поліція
28 квітня 2024, 15:29
Окупанти атакували Дніпропетровщину дронами, загорівся приватний будинок
28 квітня 2024, 14:55
Серйозна ДТП біля Львова: легковик влетів у вантажівку
28 квітня 2024, 14:35
У Запоріжжі прогриміли кілька вибухів: видно стовп диму
28 квітня 2024, 13:49
Хотіли переплисти Тису: на Закарпатті потонули двоє чоловіків
28 квітня 2024, 13:35
РФ завдала більше 300 ударів по Запорізькій області, зруйновані житлові будинки
28 квітня 2024, 12:54