У "Київводоканалі" розповіли, з якими проблемами може зіткнутися столиця через забруднення Десни
Через забруднення річки Десна місто Київ може перейти на альтернативні джерела водопостачання
Про це розповів заступник директора ПрАТ "Київводоканал" Володимир Костюк в ефірі телеканалу "Еспресо", передає RegioNews.
Він нагадав, що річка Десна залишається основним джерелом водопостачання для очисних споруд Деснянських водопровідних станцій і становить 70% підготовленої питної води для мешканців Києва.
"Альтернативи такому водозабору сьогодні немає. Його втрата призведе до серйозних наслідків й розбалансування системи водопостачання столиці", - пояснив представник водоканалу.
Костюк зазначив, що забруднення річки Десна просувається. За його словами, фахівці "Київводоканалу" стежать за ситуацією й аналізують показники лабораторних досліджень.
При цьому він наголосив, що розбавлення забруднення Десни так, як моделювали фахівці, не відбувається.
"Зараз забруднена вода спустилась нижче Чернігова. На жаль, органічне забруднення продовжується. Змоделювати яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо. Втім, ми очікуємо найгірших результатів", - сказав він.
За словами представника "Київводоканалу", якщо такі результати підтвердяться й наявні технології не здатні будуть очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема, імовірно, доведеться перевести Дніпровську станцію та артезіанські джерела.
"Втім, ця альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням все місто Київ",- наголосив Костюк.
Нагадаємо, 3 вересня стало відомо, що якість води у Десні в межах Чернігова різко погіршилась. За декілька днів до цього було зафіксоване забруднення річки Сейм, яка впадає у Десну. Також раніше стало відомо, що вода в Десні біля Чернігова потемніла та фіксується масовий замор риби.
Київська міська державна адміністрація повідомила, що наразі ситуація із якістю води в столиці контрольована, а профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна і Дніпро.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що забруднення річки Сейм спричинене викидом нечистот з цукрового заводу в російському селищі Тьоткіно.