UA | RU
29 травня 2020, 09:52

Суд заочно заарештував екс-власника VAB Банку Олега Бахматюка

Бізнесмена підозрюють у незаконному привласненні 1,2 млрд грн
Бізнесмена підозрюють у незаконному привласненні 1,2 млрд грн
Фото: з відкритих джерел

Вищий антикорупційний суд розглянув апеляцію прокурора та обрав запобіжний захід у вигляді заочного утримання під вартою екс-власнику VAB Банку Олегу Бахматюку.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу ВАКС.

За результатами судового засідання суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора і обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що в даний час підозрюваний знаходиться поза межами України. Суд постановив, що після його затримання не пізніше ніж через 48 годин з його участю буде розглянуто питання про застосування запобіжного заходу. Рішення вступило в законну силу і оскарженню не підлягає.

У Центрі протидії корупції вважають, що дане рішення дозволяє почати розшук Бахматюка з допомогою Інтерполу.

На думку самого Олега Бахматюка, дане рішення є демонстрацією політичної заангажованості цього процесу. За його інформацією, рішення було прийнято при безпосередньому втручанні директора НАБУ Артема Ситника.

"Артем Ситник, за моїми даними особисто їздив у ВАКС і, де-факто, втручався в процес. Прямим доказом цього є те, що в ідентичних справах тієї ж Апеляційної палати ВАКС, наприклад, у справі Клименко і в справі Клюєва - було прийнято протилежне рішення, а саме відмову в застосуванні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - заявив Бахматюк.

За словами підозрюваного, рішення ВАКС не можна пояснити з точки зору права, воно є абсолютно нелогічним. Бахматюк також зазначив, що збирається оскаржити рішення суду в міжнародних судах як таке, що суперечить принципам верховенства права.

Довідка: В жовтні 2014 року VAB Банк, у якого, на той момент, виникли проблеми з ліквідністю, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. За версією слідства, VAB Банк не подав усі необхідні для цього документи, але правління Нацбанку за сприяння екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука видало йому 1,2 млрд гривень.

Як тепер відомо, гроші пішли не на оздоровлення банку, а були виведені різними схемами. Через 40 днів після виділення грошей Нацбанк визнав VAB Банк неплатоспроможним. Гроші Нацбанку не повернули. Вартість нерухомості, переданої в заставу, була завищена майже у 25 разів. Експертиза, проведена під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн гривень, а не 1,8 млрд гривень, як заявив VAB.

20 березня 2015 року НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банк. До початку жовтня 2014 року VAB Банк за розміром активів займав 16-те місце (24 млрд грн) серед 166 діючих у країні банків.

За словами самого Бахматюка, він неодноразово звертався до Фонду гарантування вкладів фізосіб і НБУ з пропозицією реструктуризувати борги, але Нацбанк відхилив його пропозиції і вимагав негайно стягнути заборгованість за кредитами рефінансування.

У прийнятому рішенні він звинувачує Артема Ситника, який нібито перебував у тісному контакті з суддями Апеляційної палати ВАКС при підготовці останнього засідання. У той час як сам Бахматюк вів переговори і заявляв про готовність до співпраці для повернення коштів у бюджет держави.

У заяві, опублікованій у відповідь на рішення ВАКС, Бахматюк зазначає, що такі люди, як Ситник і його оточення, використовуючи своє службове становище та політичний вплив, можуть безкарно розправитися з людиною, а сам пан Ситник може собі дозволити тиснути на новий судовий орган, який повинен бути незалежним і безстороннім.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року Олег Бахматюк і його сестра Наталя Василюк були оголошені в розшук по Україні. 15 квітня 2020 року Вищий антикорупційний суд відмовив Національному антикорупційному бюро України в обранні для Олега Бахматюка запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
24 квітня 2025
Великоднє перемир'я Путіна. Чи було воно взагалі і навіщо Кремль його оголошував
Російський окупаційний режим продовжує гратися з президентом США, як кіт із мишкою. І, здається, досягає на цьому напрямку певних тактичних успіхів
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...