UA | RU
14 березня 2023, 16:12

СБУ викрила мережу прокремлівських агітаторів, які закликали до захоплення влади в Україні

Фото: СБУ

Служба безпеки викрила розгалужену мережу ворожих агітаторів. Зрадники виправдовували збройну агресію рф, закликали до захоплення державної влади та розпалювали міжконфесійну ворожнечу

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресцентр СБУ.

У відомстві повідомляють, що вісьмом фігурантам у різних регіонах України повідомлено про підозру.

У Києві:

  • заблоковано інформаційно-підривну діяльність мешканця столиці, що під видуманим ім’ям у соцмережах поширював матеріали російських та білоруських пропагандистів.

У Закарпатській області:

  • викрито місцевого блогера, який розповсюджував у соцмережах фейки та маніпуляції російської пропаганди щодо "церковної теми" в Україні.

Вын "розганяв" ворожі наративи, в яких ображав почуття віруючих, вдавався до зневажливих висловлювань на їхню адресу.

Для підготовки своїх "публікацій" використовував матеріали з прокремлівських інтернет-ресурсів.

У Черкасах:

  • встановлено ще двох поплічниць агресора. Одна з них колишня посадовиця прокуратури, інша – працівниця філії одного із державних банків.

Під час листування у месенджерах вони виправдовували воєнні злочини російських окупантів та поширювали дезінформацію про підрозділи ЗСУ.

На Вінниччині:

  • заблоковано підривну діяльність чотирьох інтернет-агітаторів, серед яких – колишні вчитель школи та медпрацівник.

У забороненій соцмережі "Однокласники" вони закликали до насильницького захоплення державної влади та зміни меж кордонів України.

Під час обшуків за місцями перебування фігурантів виявлено мобільні телефони і комп’ютери, які використовували для розповсюдження деструктивного контенту.

Як повідомлялося раніше, у Вінницькій області затримали ворожого пособника, який після звільнення Херсона намагався втекти до Придністров’я. Ним виявився неодноразово засуджений за тяжкі злочини мешканець Білозерського району Херсонщини.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...