UA | RU
15 лютого 2023, 20:15

Ворог запускає повітряні кулі над Україною: що це за об'єкти та яка їхня мета

Протягом останніх декількох днів над Київською та низкою інших областей було зафіксовано проліт повітряних куль, запущених російськими військовими. Українські системи протиповітряної оборони збили ці об'єкти. 
Протягом останніх декількох днів над Київською та низкою інших областей було зафіксовано проліт повітряних куль, запущених російськими військовими. Українські системи протиповітряної оборони збили ці об'єкти. 
Робота ППО

RegioNews зібрав усі подробиці про те, що відомо про ці кулі та з якою метою їх запускають окупанти.

Збиття повітряних куль над Києвом

Як повідомили 15 лютого у пресслужбі Київської міської військової адміністрації, над Києвом виявлено близько 6 ворожих повітряних куль – протиповітряна оборона збила більшість із них.

"Попередньо, в повітряному просторі Києва було виявлено близько 6 ворожих повітряних цілей. За інформацією, яка уточнюється, це були повітряні кулі, які переміщуються в просторі під дією вітру. По усім повітряним цілям працювали засоби ППО. Більшість цих зондів були збиті", - зазначається у повідомленні.

В КМВА повідомляють, що повітряні кулі могли нести на собі кутові відбивачі та певне розвідувальне обладнання. Метою запуску куль, як припускають у КМВА, було виявлення та виснаження української ППО.

Остаточне визначення типу та характеристик літальних апаратів та їхнього обладнання буде після аналізу решток збитих об’єктів.

Де фіксувалися кулі

14 лютого у командуванні Повітряних сил поінформувало про повітряні кулі над Україною. Ворожі цілі фіксували над різними областями країни. Вони можуть бути різного розміру (діаметром метр-півтора).

Наступного дня, 15 лютого, повітряні цілі також помітили, зокрема в центральних областях. Через це в деяких регіонах оголошувалася повітряна тривога.

Що це за об'єкти та яка їхня мета

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що сьогодні на Київщині була оголошена повітряна тривога через повітряні кулі, які запустили росіяни. Повітряні сили "сканують небо" України і ведуть радіолокаційну розвідку простору.

"Ймовірно, це повітряні кулі з кутовими відбивачами, про які ми говорили нещодавно (12 лютого було зафіксовано над Дніпропетровщиною, – ред.). Українська Протиповітряна оборона радіолокаційно спостерігає ці повітряні цілі, які рухаються в повітряних потоках з невеликою швидкістю. В українському небі постійно чергує винищувальна авіація. Ситуація контрольована", - наголосив Ігнат.

За його словами, ці кулі можуть бути різного розміру (діаметром метр - півтора), але достатнього для підняття кутового відбивача. Росіяни використовують такі літаючі об’єкти для проведення розвідки, відволікання нашої ППО як хибна ціль. Радіолокаційні відбивачі на них є засобом збільшення помітності.

Інцидент у Молдові

Слід зазначити, що 14 лютого Молдова тимчасово закрила свій повітряний простір. Офіційно причину такого рішення у країні не назвали, однак у Мережі повідомляють, що причиною закриття повітряного простору став російський розвідувальний безпілотник, який залетів до повітряного простору Молдови.

На запитання, чи могли такі повітряні об’єкти стати причиною закриття повітряного простору над Молдовою, Ігнат зазначив, що не має інформації щодо цього, однак такі кулі теоретично можуть залетіти в простір сусідніх іноземних держав, оскільки змінюють напрямок залежно від сили і напрямку вітру.

Після кількагодинного закриття Молдова знову відкрила свій авіапростір, проте причини паузи так і не назвали.

22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
На Закарпатті зіткнулися рейсовий автобус та Audi: загинула 22-річна дівчина
23 листопада 2024, 02:32
На Хмельниччині 81-річний пенсіонер вчинив сексуальне насильство над 8-річною дівчинкою
23 листопада 2024, 01:04
Росіяни завдали удари по Запоріжжю та області: є руйнування
23 листопада 2024, 00:03
На Буковині чоловік до смерті побив свою сусідку: як його покарав суд
22 листопада 2024, 23:25
На Миколаївщині дівчина випадково впала у 10-метрову криницю
22 листопада 2024, 22:05
У Києві у чоловіка в руках вибухнула коробка: потерпілий загинув
22 листопада 2024, 21:07
Затримали за допомогою дрона: на кордоні з Румунією спіймали групу ухилянтів
22 листопада 2024, 20:30
Відключення світла 23 листопада: в які години діятимуть графіки
22 листопада 2024, 19:58
Правоохоронці ліквідували нові "схеми для ухилянтів" у трьох вишах України
22 листопада 2024, 19:17
На Рівненщині легковик врізався у вантажівку: загинув 21-річний водій
22 листопада 2024, 18:50