UA | RU
05 марта 2015, 17:15 12

Влада обіцяє у квітні активізувати будівництво "Стіни"

Активна фаза реалізації проекту "Стіна" розпочнеться з квітня 2015 року.
Активна фаза реалізації проекту "Стіна" розпочнеться з квітня 2015 року.

Про це повідомив на брифінгу в Києві помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян, пише Кореспондент.

"Проект Стіна насправді - це проект інженерного устаткування українсько-російського державного контролю в межах Харківської, Чернігівської, Луганської областей та на перешийку з тимчасово окупованим Кримом. Фінансування перше для інженерного устаткування цих ділянок ДПС отримала в кінці 2014 року в розмірі 235 млн грн. До кінця року вдалося використати 163 млн", - розповів Слободян.

За його словами, гроші були використані, в основному, для обладнання блокпостів на смузі безпеки в межах Донецької та Луганської областей, а також для обладнання фортифікаційних споруд у межах Харківської, Сумської, Луганської областей, а також на адмінкордоні з Кримом. Крім того, помічник голови ДПС повідомив, що Служба отримала доручення уряду розглянути можливість зниження вартості робіт.

"Наразі в результаті роботи з проектними організаціями, з іншими правоохоронними структурами фактично сума обладнання кордону була скорочена в 2 рази ... На 2015 рік поки урядом передбачено 300 млн грн для реалізації проекту Стіна, і перше фінансування у розмірі 30 млн грн має надійти в березні. Тому активна фаза інженерного облаштування україно-російського кордону буде тривати вже з квітня", - сказав він. Раніше сьогодні стало відомо, що українські компанії отримають $160 млн на будівництво стіни з Росією.

Як повідомляв Корреспондент.net, 3 вересня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про початок зведення інженерних споруд на кордоні з РФ (так званий проект Стіна). У грудні проект з облаштування російсько-українського кордону він назвав "Європейським валом", повідомивши, що його реалізація передбачена протягом 4-х років і на нього буде витрачено близько 8 мільярдів гривень.

Читайте больше новостей на нашем телеграмм-канале
Подписывайтесь на RegioNews