UA | RU
09 жовтня 2023, 17:33

СБУ оголосила підозри двом "головам” окупованих сіл Запорізької області

фото: 1news.zp.ua

Зрадники підтримали російських загарбників і отримали посади в окупаційних органах влади на території Василівського і Бердянського районів

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресслужбу Запорізької ОВА.

Співробітники СБУ зібрали докази співпраці з окупантами двох мешканців Запорізької області. Підозру отримав колишній сторож одного з навчальних закладів Михайлівки. Зрадник з початком широкомасштабного вторгнення зрадів приходу військових рф та в обмін на лояльне ставлення усіляко догоджав окупантам. За це його призначили старостою так званого "Высоковского поселкового совета”, створеного окупаційною владою на тимчасово окупованій території Роздольської сільської територіальної громади.

На своїй "посаді” він виконує усі вказівки окупаційної влади заради підвищення іміджу держави-агресора та формування у місцевого населення думки невідворотності встановлення російської влади на частині території України. За ці зусилля його призначили ще й головою фракції "единая россия” від Михайлівського району.

Інший колаборант – мешканець Бердянського району, теж активно співпрацює з ворогом. З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну, він добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією та запропонував свої послуги. Він усіляко допомагав окупантам, у тому числі сприяв у наданні будівельних матеріалів та техніки, що використовувались для облаштування фортифікаційних споруд на лінії зіткнення. За це його призначили головою села Азовське.

"На своїх "посадах” зрадники всіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів. Вони свідомо надають сприяння окупантам в управлінні захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності", – зазначили в СБУ.

Також зрадники брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Слідчі СБУ кваліфікували дії колаборантів за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) КК України.

Нагадаємо, СБУ затримала двох інтернет-агітаторів, які закликали "приєднати" Запоріжжя та Миколаїв до рф.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників