Росія провалила випробування носіїв ядерної зброї, – розвідка
Росія 1 листопада провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 "Ярс", яка є основною у її наземному компоненті стратегічних ядерних сил
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України, інформує RegioNews.
Зазначається, що запуск було здійснено з космодрому Плєсєцк у Архангельській області по цілі на полігоні Кура на Камчатці.
"Ракета "Ярс” збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року. Так само невдало 25 жовтня завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера "Борей” балістичної ракети РСМ-56 "Булава”, що вкотре засвідчило її ненадійність”, – наголосили в ГУР.
Розвідники додали, що РФ має серйозні проблеми і з важкою МБР РС-28 "Сармат” шахтного базування, яка є одним з ключових проектів в оголошеному москвою процесі модернізації стратегічних ядерних сил країни.
Як відомо, ракету "Сармат” почали створювати у 2009 році і, за планами Кремля, вона мала стати на озброєння ще п’ять років тому, однак дату постійно відтерміновували. Зрештою це сталося у вересні 2023 року – після першого і єдиного повноцінного випробування.
"У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 "Воєвода”, створена їй на заміну ракета "Сармат” позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично "Сармат” – недопрацьована, недосконала, сира ракета”, – підкреслили в ГУР.
Крім того, залишаються неподоланими складнощі Росії у намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки.
"Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора рф – прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, раніше у ГУР розповіли про нові дрони ворога. Окупанти застосовують на фронті видозмінені та удосконалені дрони "Ланцет". Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що "це завжди додатковий фактор ризику".