UA | RU
23 серпня 2024, 12:14

Детективи НАБУ провели обшуки у міністра енергетики Германа Галущенка, — журналіст

фото: mev.gov.ua

Цього тижня Рада невідкладно викликала міністра енергетики Германа Галущенка з доповіддю про роль міністерства у боротьбі з корупцією у енергетичному секторі. Очільник відомства не з'явився, оскільки й сам став об’єктом розслідування НАБУ — у Галущенка провели обшуки вдома і на роботі

Про це повідомив редактор сайту "Наші гроші" Юрій Ніколов, передає RegioNews.

Журналіст стверджує, що отримав підтвердження від джерел в енергетичній галузі, що міністр енергетики Галущенко побоявся прийти на доповідь в парламент не лише через питання про корупціонерів у його вертикалі. За попередніми даними, за самомого міністра взялося Національне антикорупційне бюро України.

"Детективи 15 серпня провели обшуки у нього вдома і на роботі по тій самій справі Хейла, якого за версією Міненерго правоохоронці прийняли на хабарі "за сприяння міністра", — йдеться у повідомленні.

Журналіст розмірковує, що в парламентській залі обов’язково прозвучало б питання про обшук, його причини, та що вилучили. Тоді "одна з найважливіших фігур в вертикалі Єрмака-Міндіча стала б джерелом ще більшого скандалу і точно попала б міжнародні ЗМІ”.

Юрій Ніколов констатував, що Галущенко дізнався про затримання свого заступника на хабарі постфактум. За його словами, з обставин корупційної справи Хейла було цілком зрозуміло, що під дахом Міненерго діє цілком організована система корупційних потоків.

В общім, цілком очевидно, що Галущенку просто намагались зберегти обличчя. І ще один важливий нюанс…Останні дії НАБУ і САП по вертикалі Міненерго несли несподіванки для Офісу президента. Чого не було вже давно, — резюмував Юрій Ніколов.

Нагадаємо, 13 серпня Служба безпеки України оприлюднила перехоплені розмови фігурантів масштабної корупційної схеми, у організації якої підозрюють заступника міністра енергетики України.

Раніше стало відомо, що правоохоронці затримали на хабарі у 500 тис. доларів заступника міністра енергетики.

Міненерго невідкладно внесло подання до Кабінету міністрів про звільнення заступника міністра енергетики Олександра Хейла. Уряд оперативно ухвалив це рішення.

Ввечері 12 серпня Вищий антикорупційний суд України обрав колишньому заступнику міністра енергетики Олександру Хейлу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 жовтня.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Житель Київщини зберігав у себе вдома боєприпаси та наркотики
05 грудня 2025, 11:42
На Тернопільщині жінку ошукали через фейкову "зимову підтримку" на 26 тисяч грн
05 грудня 2025, 11:15
На Львівщині в ДТП травмувався 14-річний мотоцикліст
05 грудня 2025, 10:52
У Миколаєві 20-річний киянин намагався підірвати авто із українськими військовими
05 грудня 2025, 10:34
ЗАЕС під контролем Росії: станцію повністю інтегровано в російську енергосистему – Андрющенко
05 грудня 2025, 10:32
У Миколаєві шахрайка видурила у 89-річної жінки гроші під виглядом обміну купюр
05 грудня 2025, 10:29
Скороход підтвердила обшуки у помешканні: назвала це "тиском на опозицію"
05 грудня 2025, 10:13
Атаки по енергетиці України: знеструмлені споживачі в чотирьох областях
05 грудня 2025, 09:59
"Примари" ГУР за два тижні знищили вісім об'єктів окупантів у Криму
05 грудня 2025, 09:53
На Закарпатті митники зупинили ввезення "благодійних" сигарет на 3,5 млн грн
05 грудня 2025, 09:45