UA | RU
14 серпня 2024, 14:05

Більшість українців підтримують створення міжнародних адміністрацій для Донбасу та Криму, — опитування

Більшість українців (77% опитаних) схвалюють ідею запровадити після війни на звільнених територіях Сходу України та Криму міжнародних тимчасових адміністрацій для адаптації жителів

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", передає RegioNews.

Проти запровадження міжнародних адміністрацій на звільнених територіях виступило 18% респондентів.

84% опитаних переконані, що держава має вже зараз реалізовувати заходи для підтримки та налагодження зв’язку із жителями окупованих територій.

При цьому 46% вважають, що такі заходи мають бути спрямовані лише на тих, хто підтримує Україну, а 38% — на всіх, хто лишився на окупованих територіях. Лише 5% думають, що державі не варто витрачати на це ресурси.

88% вважають, що Україна має спільне майбутнє із жителями територій, що були окуповані у 2022 році. А 73% опитаних убачають спільне майбутнє з жителями Криму та Донбасу, які перебувають в окупації з 2014 року.

Задля стабілізації ситуації в країні після війни 28% готові підтримати збереження статусу автономії Криму. 23% готові до запровадження перехідної адміністрації під егідою ООН на звільнених територіях Донбасу та Криму, а 19% — до надання звільненим територіям розширених економічних повноважень.

17% готові підтримати надання звільненим територіям Донбасу статусу автономії. Водночас 20% не готові підтримати жодну з подібних ініціатив.

46% респондентів вважають, що кримінальній відповідальності підлягає будь-яка співпраця з окупаційними адміністраціями, а 52% — лише та, яка призвела до тяжких наслідків та злочинів.

При цьому частка тих, хто вбачає необхідною кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю, зменшилась на 6%, як порівняти з опитуванням 2023 року.

Більшість респондентів (65%) вважають, що як покарання може виступати обмеження щодо зайняття певних посад. Близько 30% вважають доречним застосування штрафу. Обмеження участі в громадському житті, громадські роботи можуть виступати покаранням, на думку близько 20% опитаних.

Опитування проводилося 5-12 липня методом CATI, тобто через телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Помилка репрезентативності сягає не більше 2,2%.

Нагадаємо, раніше ЗМІ оприлюднили результати опитування, проведеного Центром Разумкова, які свідчать, що переважна більшість українців вважають, що вже настав час для офіційних перемовин з Росією.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 квітня 2025
Вибори в Україні: коли можуть відбутися і кому вони потрібні
Тема нових виборів президента і Верховної Ради України так чи інакше залишається на порядку денному, особливо зважаючи на можливе перемир'я чи взагалі зупинку війни. Коли саме відбудуться ці вибори і ...
03 квітня 2025
Перемир’я до Великодня: чи втілиться ця ідея в життя і чого чекати Україні
Дональд Трамп продовжує свою миротворчу діяльність, поступово закопуючи і свою репутацію, і свої гіпотетичні шанси на Нобелівську премію миру. Але, як це не парадоксально, «великоднє перемир’я» ще не ...
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...