У Раді назвали ситуації, у яких працівники ТЦК мають право застосовувати силу
Представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) мають право застосовувати силу та інші заходи примусу щодо громадян, які відмовляються виконувати вимоги закону щодо мобілізації
Про це сказав народний депутат і заступник голови парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції Руслан Горбенко в інтерв’ю "Укрінформу", передає RegioNews.
Крім цього, за його словами, силові дії працівників ТЦК можна обґрунтувати у випадках затримання людей, які самовільно залишили військову частину або місце служби.
Водночас депутат вважає, що треба розслідувати заяви про побиття або вбивства від рук співробітників ТЦК і що саме їхня некомпетентність у деяких випадках ставала причиною конфліктів.
"Тому дуже важливий належний відбір кандидатів до ТЦК, зокрема, з урахуванням їхнього психологічного стану та підготовки для спілкування з військовозобов'язаними. Це зробить мобілізацію ефективнішою та вибудує довіру суспільства до центрів комплектування", — вважає Горбенко.
На його думку, кожен окремий випадок протиправних дій ТЦК потрібно розглядати ретельно і комплексно, однак також необхідні більш жорсткі санкції для посадових осіб, відповідальних за мобілізацію.
Нагадаємо, 4 червня у Баранівці Звягельського району поховали чоловіка, який нещодавно помер у лікарні. Родичі загиблого Сергія Ковальчука заявляють, що його побили в місцевому райвідділі ТЦК та СП. У військкоматі цей факт заперечують, пояснюючи, що чоловік помер від епілептичного нападу. Поліція проводить розслідування.
5 червня понад сто жителів Баранівки вийшли на мітинг під будівлею місцевого ТЦК та СП.
Житомирська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону розслідує факт смерті військовозобов’язаного після візиту в райвідділ Звягельського ТЦК та СП 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).