Стало відомо, хто може очолити міністерства інфраструктури і регіональної політики
Наступного тижня, 4-5 червня, можуть відбутися кадрові призначення в Кабінеті Міністрів України. Олексій Чернишов та Олексій Кулеба можуть обійняти посади міністрів інфраструктури і регіональної політики
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає RegioNews.
За його словами, на посади міністрів інфраструктури і регіональної політики можуть будуть призначені CEO Нафтогазу Олексій Чернишов і заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба.
"По кадрам поки фінального рішення немає. Моя ставка на зараз - буде Олексій Чернишов (СЕО Нафтогаз) та Олексій Кулеба (заступник ОП). Хто ж куди? Інфраструктура та регіони)", — йдеться у повідомленні.
Ярослав Железняк зауважив, що 11 червня у Берліні відбудеться Міжнародна конференція з питань відновлення України. Водночас майже всіх, хто відповідає за відбудову держави звільнили.
Що відомо про Кулебу
Чинний заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба почав свою політичну кар'єру в 2014 році помічником депутата Київської міської ради. Водночас він займався підприємницькою діяльністю.
З 8 лютого до 15 березня 2022 року обіймав посаду голови Київської обласної державної адміністрації. З березня по травень 2022 року був керівником групи радників поза штатом начальника Київської обласної військової адміністрації.
З 21 травня 2022 року по 24 січня 2023 року Кулеба знову виконував обов'язки голови Київської ОДА.
З 24 січня 2023 року він обіймає посаду заступника керівника Офісу президента України.
Що відомо про Чернишова
Зазначимо, що голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов часто потрапляв у гучні скандали.
У ЗМІ про Чернишова часто згадують як про забудовника та бізнесмена, натякаючи на бізнесові причини приходу до влади.
У 2020 році в ЗМІ з'явилася інформація про наявність у Чернишова австрійського громадянства, що не передбачено українським законодавством. У цій країні у Чернишова є зареєстровані фірми і нерухомість. Зокрема компанія Чернишова VI2 Partners, зареєстрована через фірму з офшорних Віргінських островів Standing Assets S.A за допомогою громадянина Австрії Марка-Мілло Любе.
Того ж року нардеп від "Слуги народу", тодішній голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко оприлюднив відкритого листа, в якому звинуватив Чернишова в затягуванні реформи містобудування, ініційованої президентом Володимиром Зеленським.
У квітні 2020 року з ім'ям Чернишова був пов'язаний скандал із блокуванням закупівлі апаратів ШВЛ в Київській області необхідних для боротьби з епідемією коронавірусу. В.о. голови КОДА Василя Володіна та профільного заступника Олега Торкунова, яких в ОДА привів Чернишов, звинуватили в тому, що вони наполягали на покупці апаратів ШВЛ у сумнівного продавця, який не міг гарантувати постачання в потрібний термін. Також питання викликала можливо завищена ціна на апарати.
З 2003 по 2013 рік, коли Чернишов активно займався харківським ринком "Барабашово", навколо нього регулярно виникали гучні скандали. У ЗМІ неодноразово з'являлася інформація про свавілля адміністрації ринку. Повідомлялося, наприклад, що адміністрація ринку не тільки збирала не цілком офіційно плату з орендарів, але і примушувала їх передавати ринку павільйони, встановлені підприємцями за власний рахунок, щоб потім платити за своє ж майно орендну плату. Це вилилося в кілька кримінальних справ за фактами "самоуправства на території ринку".
У 2012-2019 роках, коли Чернишов активно займався будівельним бізнесом, виникло кілька гучних скандалів з недобудованими великими об'єктами в Харкові і в Києві. Так, компанія Чернишова анонсувала будівництво великого трирівневого торгово-розважального центру Levada Mall в центрі Харкова на проспекті Гагаріна, площею 85 000 кв м. Його здачу в експлуатацію було заплановано на кінець 2015 року. Але Levada Mall досі існує тільки на папері. Така ж доля недобудови спіткала і ТРЦ Cosmo Mall, що планувався в районі ринку "Барабашово".
У столиці компанії Чернишова просували мега-проект "Київської бізнес-гавані" на території Троєщини. На більш ніж 300 га планувалося спорудити цілий ділової "місто в місті" з 20 тисячами нових робочих місць, який до сих пір навіть не почали будувати. Також не відбувся проект Asia Trade & Technology Park, під який Чернишов розраховував залучити китайських інвесторів.
Під час роботи Чернишова в КОДА його звинувачували в тому, що він привів в будівлю ОДА приватну охорону і огородив себе від зовнішнього світу глухими дверима з кнопкою пропуску по карті, виділивши собі половину сьомого поверху будівлі на Печерську. Потрапити до губернатора Чернишова не могли навіть депутати обласної ради. Для входу в крило губернатора біля спеціальної кнопки був і охоронець, за допомогою якого можна було скромно попроситися на аудієнцію.
Також нагадаємо, що на посаді голови Міністерства розвитку громад і територій Олексій Чернишов робив вигляд, що провалена реформа Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) не його рук справа і намагався уникнути відповідальності.
Раніше повідомлялося, що Олексій Чернишов має рахунок у російському "Альфа-банку", на якому зберігає 46 284 швейцарських франків.