UA | RU
30 квітня 2024, 20:11

Консульські послуги для чоловіків за кордоном: МЗС України випустило нове роз'яснення

фото: commons.wikimedia.org

Після рішення призупинити консульські послуги для українських чоловіків призовного віку з'явилася низка міфів щодо цього питання. Тож в українському Міністерстві закордонних справ вирішили виступити з новим роз'ясненням

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ України.

Перший міф полягає у тому, що консульські послуги призупинили для всіх українських чоловіків за кордоном.

У МЗС наголошують, що рішення стосується лише чоловіків призовного віку (від 18 до 60 років). Нові заяви від таких громадян перестають приймати тимчасово.

"Після завершення цього періоду прийом заяв триватиме. Чоловіки призовного віку, які уточнили свої дані відповідно до вимог законодавства, зможуть подати заяви на отримання консульських послуг, отримати свій слот в електронній черзі та потрапити на прийом до консульства", - зазначили у відомстві.

Другий міф полягає у тому, що після такого рішення всі українські чоловіки призовного віку позбавлені консульської опіки, у тому числі й у разі надзвичайних ситуацій.

У відомстві розповіли, що у разі надзвичайних ситуацій (ДТП, затримання, стихійного лиха і не тільки) українським чоловікам призовного віку надаватимуть консульські послуги.

У таких випадках консульства не враховують статус чоловіків у питанні військової служби чи інші особливості.

Третій міф стосується конституційності такого рішення, оскільки закон про мобілізацію не набув чинності.

У відомстві пояснили, що рішення "було вимушеним", оскільки термін розгляду нових заяв може перевищувати термін набрання чинності закона про мобілізацію. При цьому консульські послуги лише призупинили, а не припинили.

Ще один міф - рішення раптово призупинило надання консульських послуг для всіх чоловіків призовного віку.

У відомстві нагадали, що всі заяви, подані до 23 квітня, продовжують розглядатися в повному обсязі.

"Тому ні про яку раптовість не йдеться, адже заяви, які вже перебували в роботі, продовжили опрацьовуватися. Тимчасово призупинено тільки прийом нових заяв від окремої категорії громадян для уточнення механізмів надання консульських послуг згідно з ухваленим новим законом", - додали в МЗС.

П'ятий міф - рішення несправедливе стосовно тих чоловіків, які перебувають за кордоном на законних підставах або виїхали вимушено і не є ухилянтами.

У відомстві наголосили, що після того, як набудуть чинності нові механізми уточнення своїх військово-облікових даних, консульські послуги відновлять.

"Якщо чоловік уточнив свої дані та має правові підстави на отримання, відповідно до вимог законодавства, консульських послуг, він отримає таку можливість. Це рівні умови та ставлення держави до чоловіків в Україні та за кордоном", - додали в МЗС.

Ще один міф стосується того, що рішення порушує міжнародні конвенції із захисту прав людини.

У МЗС знову нагадали, що рішення лише тимчасове і невдовзі прийом нових заяв відновлять.

"Ні про яке порушення прав людини в цьому випадку не може йтися, адже кожна держава оновлює і уточнює своє законодавство", - додали там.

Нагадаємо, українські дипломатичні установи за кордоном від 23 квітня призупинили надання консульських послуг чоловікам призовного віку. Які послуги тепер недоступні: перелік за посиланням.

Кабінет міністрів заборонив пересилати за кордон оформлені паспорти громадянина України та паспорти для виїзду за кордон. Йдеться про документи, оформлені для чоловіків віком від 18 до 60 років. Тепер вони зможуть отримати паспорти тільки в Україні.

У Польщі пообіцяли продовжити тимчасовий захист українським біженцям, який діє поки до 30 червня, навіть у разі відсутності паспорта.

Також повідомлялося, що українські територіальні центри комплектування і соціальної підтримки за кордоном працювати не будуть, а вручення повісток чоловікам за кордоном виглядає нереальним.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
"Розігрався апетит": у РФ сказали, скільки областей України вони хочуть для завершення війни - не тільки Крим і Донбас
23 квітня 2025, 22:55
Удар по Нікополю: в поліції показали наслідки
23 квітня 2025, 22:35
Вважав, що корисніший в тилу: на Одещині судили чоловіка за ухилення від мобілізації
23 квітня 2025, 22:09
У Зеленського побоюються, що Трамп припинить допомагати Україні
23 квітня 2025, 21:59
У Херсоні внаслідок російської атаки загорілась багатоповерхівка
23 квітня 2025, 21:46
Стало відомо, яким буде курс долара та євро у четвер 24 квітня
23 квітня 2025, 21:33
У Запорізькій області за дрова для ЗСУ переплатили 20 мільйонів
23 квітня 2025, 20:59
ЗСУ уразили завод з виробництва ударних БпЛА в РФ - Генштаб
23 квітня 2025, 20:47
Удар по Дніпропетровщині: кількість постраждалих зросла — деталі
23 квітня 2025, 20:31
Збрехали про дитину: аферист виманив у жительки Закарпаття понад 3 тисячі євро
23 квітня 2025, 20:13