UA | RU
12 лютого 2024, 11:30

В Україні росте захворюваність на "свинячий" грип — в яких областях найгірша ситуація

фото: pixabay.com

Рівень захворюваності на грип в Україні зростає, а в деяких регіонах реєструється перевищення епідпорогу

Про це повідомила доктор медичних наук, професорка Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Алла Мироненко в ефірі "Українського радіо".

За її словами, в нинішньому епідсезоні серед госпіталізованих осіб і серед дітей превалює грип. Щодо коронавірусу, то цей вірус адаптувався в людській популяції і значно менше людей потрапляють до лікарні.

"Якщо говорити загалом по країні, то зараз реєструється вже перевищення епідемічного порогу. В деяких областях досить високий рівень захворюваності – це Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Чернівецька області. В деяких – середній рівень захворюваності. У східних областях менший рівень захворюваності", — зазначила експерт.

Вона додає, що в Україні на сьогодні переважає субтип вірусу грипу А/H1N1. Також є невеликий відсоток H3N2, але він невеликий. Віруси грипу В теж трапляються, але зазвичай ці віруси завершують епідемію.

Особливістю вірусу грипу А/H1N1 - "свинячого" або пандемічного - є те, що він уражає більш молоді верстви населення.

Мироненко також вважає ефективним запровадження карантину у школах, що може знизити рівень захворюваності на 30%.

"Карантин дозволяє розтягнути епідемічний процес у часі. Адже діти все одно потім повертаються, хтось перехворів, хтось ще перехворіє. Але високе навантаження на медичну систему частково знімається за рахунок того, що це розтягується у часі", - підсумовує експерт МОЗ.

Нагадаємо, в Україні вдалося виявити випадки нового субваріанту JN.1, відомого як "Дженні", завдяки секвенуванню в Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Це спеціалізоване лабораторне дослідження, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус та розпізнати, які мутації відбулися у його геномі.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...