Росіяни почали менше використовувати ракети "Калібр": названа причина
![](https://regionews.ua/static/img/b/7/b79d029bf1773faa54c4d24894962d64_605x320.jpg)
Російські військові під час масованих обстрілів України почали менше використовувати крилаті ракети морського базування "Калібр". Зокрема, це пов'язано з логістикою ворога
Про це заявила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, передає RegioNews.
Як зазначила речниця, окупанти можуть проводити спорядження ракетоносіїв у Севастополі. У порту Новоросійська, де переважно базується Чорноморський флот РФ, поки немає можливості цього робити.
"Ми розуміємо, що обслуговування ракетоносіїв та ракетних установок, зокрема перезавантаження "Калібрів", вони мають проводити у Севастополі. Поки що вони не налагодили в Новоросійську, там де базується переважно весь флот, такої логістики, і означає це, що вони повинні ризикувати, заводячи кораблі-ракетоносії, зокрема, в пункти базування, де вже не почуваються так спокійно", – сказала вона.
Гуменюк зазначила, що окупанти намагаються не ризикувати та уникати заходу кораблів у Севастополь.
Також речниця не виключає, що росіяни можуть змістити акцент і завдати удар "Калібрами", а не ракетами повітряного базування.
"Крім того, розуміємо, що це може бути така економія, пов'язана з переорієнтацією ворожих дій у майбутньому. Якщо зараз відбувається досить системний терор з використанням ракет повітряного базування, то не виключено, що в якійсь з атак може бути віддано перевагу саме морським ракетам", – додала речниця.
Нагадаємо, вранці 7 лютого Росія вдарила по Україні 64 ракетами різного типу та дронами-камікадзе. Сили протиповітряної оборони збили 44 цілі.
В ніч на 8 лютого російська армія атакувала Україну 17 "шахедами". Сили ППО збили 11 безпілотників у межах Миколаївської, Одеської, Вінницької та Дніпропетровської областей.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)