UA | RU
20 жовтня 2023, 15:05

Де в Україні отримують найвищі пенсії — статистика по областях

фото: pexels.com

В Україні за третій квартал поточного року середня пенсія підвищилась. Найбільші виплати отримують українці у трьох регіонах

Такі дані наводять аналітики Opendatabot, передає RegioNews.

За цими даними, у третьому кварталі року розмір середньої пенсії становить 5,35 тис. гривень (146 дол.). Їх отримують близько третини пенсіонерів — 3,57 млн осіб. Обсяг середньої пенсії дещо зріс — виплата збільшилась на 39 гривень. 1,13 млн громадян отримують пенсії більше 10 тис. гривень.

На 29% (3,08 млн осіб) припадають пенсії від 2 до 3 тис. грн. По 2 тис. гривень отримують менше 1% громадян (63,8 тис. осіб).

З-поміж регіонів у восьми областях розмір середньої пенсії вищий за середній по країні: Київ, Рівненська, Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька та Київська. Найбільша середня пенсія у Києві — 7,2 тис. гривень (на 35% більше за середню), найменша у Тернопільській області — 4,04 тис. гривень (на 14% нижче за середню).

У третьому кварталі на 7% збільшилась середня пенсія на Рівненщині — до 6,67 тис. гривень (на 25% вище за середній показник).

В Україні поменшало пенсіонерів — у третьому кварталі стало літніх людей на 12,36 тис. менше. Загалом пенсії нараховують 10,539 млн осіб.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 вересня 2023 року Ощадбанк поновив процедуру ідентифікації переселенців. Люди, які отримують пенсію та соціальні виплати на картки банку, повинні будуть особисто звернутись до відділення. Ідентифікацію поновили після скасування карантину через COVID-19.
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...