UA | RU
12 жовтня 2023, 21:42

Які дані потрапляють в електронний реєстр військовозобов’язаних: пояснення адвоката

фото: facebook.com/lvivobltck

В Україні запрацював єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників, який містить інформацію про кожного військовозобов'язаного громадянина. Він наповнений вже на 90%

Адвокат Ростислав Кравець у коментарі сайту ТСН.ua розповів, що в реєстрі є дані про місце проживання, про освіту, інформація з податкової та інше, передає RegioNews.

"Практично вся інформація, яка є в "Дія”, є в цьому реєстрі також. Ну і також інформація про здоров’я, вакцинацію і таке інше. Тобто фактично це створений такий єдиний електронний реєстр, в який помістили всю інформацію про громадян України”, – розповів адвокат.

Якщо військовозобов'язаний, наприклад, придбав автомобіль або став на облік в центр зайнятості – ця інформація також, ймовірно, потрапить у єдиний реєстр. Однак, за його словами, точно не відомо, як її будуть туди інтегрувати.

"Що стосується Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, звичайно, ця інформація їм нічим не допоможе. Я думаю, що мета цього реєстру зовсім в іншому, створення такої "мегабази” з інформацією на кожного громадянина України. Навіщо це – ми можемо тільки припускати. Об’єктивно, ця інформація для військового обліку абсолютно не потрібна. І прикладів таких "мегареєстрів” у жодній країні немає, крім України”, – каже Ростислав Кравець.

Адвокат вважає, що а допомогою такого реєстру стало можливим відслідковувати діяльність та місцезнаходження військовозобов’язаних. Адже держателі реєстру, Міністерство оборони, ТЦК СП та інші, можуть отримувати інформацію від міграційної служби стосовно будь-яких реєстрацій особи.

"Поки функції надсилання повісток в реєстрі немає. Аналогічна система є в Російській Федерації, "Госуслуги” в них називається, через неї надсилають електронні повістки. Українська система не встановлюється на жодні мобільні пристрої. А що стосується повідомлень через "Дія”, це законодавством не врегульовано” – розповів адвокат.

Для того, щоб надсилати електронні повістки, необхідно закріпити за кожним громадянином офіційну електронну адресу та номер телефону, наголошує адвокат.

"Як у банках фінансовий номер прив’язують. Інакше це не має жодного сенсу. Але я вважаю, що це буде досить сумнівним повідомленням про виклик до ТЦК СП”, – каже Ростислав Кравець.

Наразі повістка вважається врученою, якщо за документ власноруч розписався той, кому вона виписана.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який передбачає скасування відстрочки від мобілізації для студентів-чоловіків з 30-річного віку.

RеgioNews розбирався, як відбувається проходження військово-лікарських комісії і з якими діагнозами військовозобов'язаних визнають непридатними до служби.

Також ми писали, хто з жінок має тепер ставати на військовий облік і які є нюанси в цьому процесі.

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
Суд у Києві обрав покарання для жінки, яка викинула кота з вікна багатоповерхівки
22 листопада 2024, 14:46
Через 10 років безконтрольне вживання антибіотиків зробить пневмонію невиліковною, – МОЗ
22 листопада 2024, 14:40
Підрив гранат у сільраді на Закарпатті: депутат Сергій Батрин отримав довічне
22 листопада 2024, 14:30
Смертельна ДТП у Херсоні: правоохоронцю-винуватцю оголосили підозру
22 листопада 2024, 14:16
Жителька Сумщини вилила чоловікові на голову спирт і підпалила: суд виніс їй вирок
22 листопада 2024, 13:55
Гумові човни і 5000 доларів прикордоннику: житель Одещини намагався переправити чоловіків до Румунії
22 листопада 2024, 13:18
Із знаменитого будинку на Хрещатику у Києві приберуть радянську зірку
22 листопада 2024, 13:16
У Барвінковому на Харківщині відкрили центр підтримки мешканців громади
22 листопада 2024, 12:40
На Донеччині за допомогою партизанів українські військові знищили підрозділ дронів армії РФ
22 листопада 2024, 12:29
У Києві затримали на корупції очільницю міжрайонної МСЕК
22 листопада 2024, 12:01