UA | RU
31 липня 2023, 15:14

В Україні ліквідували статус "селище міського типу"

фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила закон, який оновлює класифікацію населених пунктів в Україні та встановлює порядок їхнього утворення та ліквідації, перейменування і зміни статусу

Про це йдеться у законі №8263 "Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою", передає RegioNews.

В Україні ліквідовується статус селищ міського типу і будуть лише міста, селища та села.

  • Відповідно до документа, місто має мати не менш як 10 тисяч населення.
  • Селищем вважається населений пункт з переважно садибною забудовою, загальною чисельністю жителів не менш як 5 тисяч.
  • Село є населеним пунктом із садибною забудовою, загальною чисельністю жителів менше 5 тисяч.

Також закон запроваджує нове поняття – "поселення". Це компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення. Йдеться, наприклад, про дачні кооперативи або тимчасові мобільні містечка, де живуть вимушено переміщені особи.

Підставою для ліквідації населеного пункту може стати відсутність у ньому офіційно зареєстрованих для проживання людей протягом трьох років.

Зазначимо, що станом на липень 2023 року в Україні, включаючи всі окуповані території, нараховується 459 міст, 881 смт, 1164 звичайних селища та 27 204 села.

Нагадаємо, в Україні офіційно змінили дату Різдва та ще декількох свят. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників