UA | RU
16 лютого 2023, 12:43

СБУ повідомила про підозру голові російського "Промсвязьбанку"

Фото: СБУ

Служба безпеки оголосила підозру голові російського "Промсвязьбанку" Петру Фрадкову. Він займається впровадженням рублів на окупованих територіях України

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресцентр СБУ.

За даними правоохоронців, Фрадков входить до найближчого оточення Кремля і є одним з головних організаторів запровадження так званої "рубльової зони" у тимчасово захоплених районах півдня і сходу України.

"Саме він виконує вказівку вищого військово-політичного керівництва РФ щодо відкриття "філій" "Промсвязьбанку" на базі захоплених відділень українських фінустанов", - йдеться в повідомленні.

Також встановлено, що російський посадовець координує окупантів, відповідальних за блокування обігу гривні на захоплених територіях України.

"Для цього ворог заборонив на захоплених територіях проводити електронні операції і готівкові розрахунки у гривні, а також унеможливив її інкасацію", - зазначили в СБУ.

При цьому отримані відповідним шляхом рублі спрямовують на фінансування окупаційних військ у війні.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Фрадкову про підозру за ч. 3 ст. 110 ККУ (вчинення за попередньою змовою групою осіб умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків).

Йому загрожує покарання до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ затримала зловмисника, який виявився агентом ФСБ та передавав ворогові дані про оборону Миколаєва.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 лютого 2026
Франківськ як маркер. Чому євроінтеграція буксує на рівні мерій
Екологічна ситуація у Івано-Франківську погіршується, а місцева влада знову говорить про будівництво храмів
16 лютого 2026
Між Трампом і Києвом: яким буде стратегічний вибір Європи
У Мюнхені обговорили місце України в новій архітектурі європейської безпеки
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
Мокрий сніг, сильний вітер і ожеледиця: чого чекати від погоди 23 лютого
22 лютого 2026, 18:40
Після обстрілу Київщини дружина Остапчука показала пошкоджений будинок
22 лютого 2026, 18:10
Зеленський доручив посилити захист неба на Сумщині
22 лютого 2026, 17:43
Віра у США повернулася: Верховний Суд обмежив дії Трампа
22 лютого 2026, 16:55
РФ вдарила по залізничній інфраструктурі у чотирьох областях
22 лютого 2026, 16:13
Аварія на водогоні: Самар на Дніпропетровщині залишився без води
22 лютого 2026, 15:49
Понад 1300 дронів і сотні ракет за тиждень: Зеленський про атаки РФ на Україну
22 лютого 2026, 15:19
Теракт у Львові: поліція показала відео, на якому підозрювана встановлює вибухівку у сміттєві баки
22 лютого 2026, 14:35
У Тернополі в ДТП загинули двоє співробітників ДСНС
22 лютого 2026, 14:06
На Сумщині дрон атакував "швидку": четверо загиблих, серед них поліцейський і його дружина-медик
22 лютого 2026, 13:19