UA | RU
30 жовтня 2020, 13:06

Голова КСУ розповів, чому не вніс свою ділянку в Криму в декларацію

На майно голови КСУ в РФ накладені економічні санкції
На майно голови КСУ в РФ накладені економічні санкції
Фото: з відкритих джерел

За словами голови Конституційного суду України Олександра Тупицького, у нього є незадекларована земельна ділянка в окупованому Росією Криму, однак він не знає, як її внести в декларацію.

Як передає RegioNews, про це він заявив на брифінгу.

Чому я не вніс її до реєстру? Я досі не знаю, як це зробити. Я не визнаю Крим російським, але обставини не від мене залежить", - заявив він.

За його словами, отриману ділянку приватизували ще до анексії Криму.

Тупицький заявив, що з 2018 року нев'їзний в Крим, оскільки виступав суддею-доповідачем у справі про територіальну цілісність України. Проти нього в РФ порушено кримінальну справу, а на його майно накладено економічні санкції.

Єдина моя вина, що я не звернувся до органів НАЗК для роз’яснення. Але як юрист, я вважаю, що навряд чи вони можуть правильно це пояснити через такі обставини", - сказав голова КСУ.

Тупицький також зазначив, що стосовно нього порушено кримінальну справу в РФ.

"Я почитав різні думки юристів, вони різноманітні. Не було жодного договору купівлі-продажу, ані дарування. Були обставини, які потрібно було вирішувати. За законами РФ за таких обставин будинок можуть і знести, якщо він розташований на чужій території, і ніхто розбиратися не буде. Тим паче що стосовно мене порушено кримінальну справу", - додав голова КСУ.

Раніше повідомлялося, що голову Конституційного суду України Олександра Тупицького викликали на допит в Державне бюро розслідувань, який відбудеться 2 листопада.

16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики