UA | RU
03 березня 2020, 18:17

У Раді вирішили цивілізувати український лобізм

Метою законопроєкту є юридичне закріплення лобістської діяльності в Україні, що призведе до виведення її з "тіні" та боротьби з корупцією під час розроблення чи прийняття рішень, законів та інших нормативно-правових актів
Метою законопроєкту є юридичне закріплення лобістської діяльності в Україні, що призведе до виведення її з "тіні" та боротьби з корупцією під час розроблення чи прийняття рішень, законів та інших нормативно-правових актів
Фото: pravo.ua

У Верховній Раді 2 березня зареєстрували проєкт закону "Про правове та прозоре регулювання діяльності з лобіювання" (р. н. 3059-2). Він має зробити діяльність лобістів прозорою та регламентованою.

Про це RegioNews повідомив його співавтор, народний депутат фракції "Слуга народу", голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

За його словами, лобістська діяльність є потужною та рушійною силою в діяльності влади США, Великої Британії та більшості країн Європейського Союзу. Проте в Україні спроби встановити її законодавче регулювання постійно не знаходять підтримки.

"Сьогодні ніхто не сумнівається в тому, що в Україні діють багато прихованих лобістських груп, які варто виводити з "тіні". І саме слово "лобізм" викликає в суспільства негативні асоціації через постійні скандали", - заявив Андрій Клочко.

Проте, як відзначає народний обранець, насправді інститут лобіювання - це потенційно корисний інструмент, що здатний підвищувати якість законодавства та забезпечувати його стабільність.

"Досвід Великої Британії, Німеччини та Франції показує, що завдяки лобістській діяльності суспільство отримує змогу впливати на публічну владу. По суті, це механізм співпраці держави з громадянським суспільством", - підкреслив Андрій Клочко.

Голова парламентського комітету зазначає, що законопроєктом передбачається, зокрема, створення Ради суб’єктів лобіювання та Єдиного реєстру суб’єктів лобіювання, а також чітке окреслення джерел фінансування таких органів. За порушення порядку здійснення лобіювання обидві сторони процесу нестимуть адміністративну та навіть кримінальну відповідальність.

"Ми визначили багато чітких обмежень. Наприклад, що суб’єктами лобістської діяльності не зможуть бути іноземці чи громадяни країни-агресора, а замовляти такі послуги не матимуть права держслужбовці, народні депутати та депутати місцевих рад", - наголосив Андрій Клочко.

Крім того, за словами парламентаря, в документі враховані всі вразливі питання щодо яких діятиме заборона здійснення лобіювання. На кшалт, питань мови, релігії, внесення змін до Конституції, тощо.

Відзначимо, що з часів проголошення Україною незалежності до Верховної Ради вносилися п’ять різних законопроєктів щодо регулювання інституту лобіювання (проєкти законів "Про лобізм", "Про лобіювання", "Про публічну адвокацію", "Про публічні консультації", "Про забезпечення прозорості та законності комунікації з суб’єктами владних повноважень"). Проте, жоден з них не був прийнятий.

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
Скандальній очільниці Хмельницької МСЕК Крупі зменшили заставу на 200 млн гривень
21 листопада 2024, 19:15
Внаслідок ударів по Дніпру та Кривому Рогу постраждали 34 людини
21 листопада 2024, 18:46
Справа ексголови Дніпропетровської ОВА Резніченка: апеляція залишила без змін запобіжний захід
21 листопада 2024, 18:14
В Одесі затримали педіатра, яка пропонувала допомогу з ухиленням від мобілізації
21 листопада 2024, 17:52
"Укрзалізниця" збільшила кількість поїздів до Варшави
21 листопада 2024, 17:38
У Полтаві 12-річний учень розпилив перцевий балончик в школі
21 листопада 2024, 17:06
Удар по Дніпру міжконтинентальною ракетою: поліція показала відео з місця обстрілу
21 листопада 2024, 17:01
Із ще одного населеного пункту на Сумщині оголосили евакуацію
21 листопада 2024, 16:35
На Дніпропетровщині дерево впало на авто: загинув чоловік
21 листопада 2024, 16:24
У Кривому Розі завершили рятувальні роботи: уточнені дані про постраждалих
21 листопада 2024, 16:09