UA | RU
03 березня 2020, 18:17

У Раді вирішили цивілізувати український лобізм

Метою законопроєкту є юридичне закріплення лобістської діяльності в Україні, що призведе до виведення її з "тіні" та боротьби з корупцією під час розроблення чи прийняття рішень, законів та інших нормативно-правових актів
Метою законопроєкту є юридичне закріплення лобістської діяльності в Україні, що призведе до виведення її з "тіні" та боротьби з корупцією під час розроблення чи прийняття рішень, законів та інших нормативно-правових актів
Фото: pravo.ua

У Верховній Раді 2 березня зареєстрували проєкт закону "Про правове та прозоре регулювання діяльності з лобіювання" (р. н. 3059-2). Він має зробити діяльність лобістів прозорою та регламентованою.

Про це RegioNews повідомив його співавтор, народний депутат фракції "Слуга народу", голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

За його словами, лобістська діяльність є потужною та рушійною силою в діяльності влади США, Великої Британії та більшості країн Європейського Союзу. Проте в Україні спроби встановити її законодавче регулювання постійно не знаходять підтримки.

"Сьогодні ніхто не сумнівається в тому, що в Україні діють багато прихованих лобістських груп, які варто виводити з "тіні". І саме слово "лобізм" викликає в суспільства негативні асоціації через постійні скандали", - заявив Андрій Клочко.

Проте, як відзначає народний обранець, насправді інститут лобіювання - це потенційно корисний інструмент, що здатний підвищувати якість законодавства та забезпечувати його стабільність.

"Досвід Великої Британії, Німеччини та Франції показує, що завдяки лобістській діяльності суспільство отримує змогу впливати на публічну владу. По суті, це механізм співпраці держави з громадянським суспільством", - підкреслив Андрій Клочко.

Голова парламентського комітету зазначає, що законопроєктом передбачається, зокрема, створення Ради суб’єктів лобіювання та Єдиного реєстру суб’єктів лобіювання, а також чітке окреслення джерел фінансування таких органів. За порушення порядку здійснення лобіювання обидві сторони процесу нестимуть адміністративну та навіть кримінальну відповідальність.

"Ми визначили багато чітких обмежень. Наприклад, що суб’єктами лобістської діяльності не зможуть бути іноземці чи громадяни країни-агресора, а замовляти такі послуги не матимуть права держслужбовці, народні депутати та депутати місцевих рад", - наголосив Андрій Клочко.

Крім того, за словами парламентаря, в документі враховані всі вразливі питання щодо яких діятиме заборона здійснення лобіювання. На кшалт, питань мови, релігії, внесення змін до Конституції, тощо.

Відзначимо, що з часів проголошення Україною незалежності до Верховної Ради вносилися п’ять різних законопроєктів щодо регулювання інституту лобіювання (проєкти законів "Про лобізм", "Про лобіювання", "Про публічну адвокацію", "Про публічні консультації", "Про забезпечення прозорості та законності комунікації з суб’єктами владних повноважень"). Проте, жоден з них не був прийнятий.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...
Окупанти понад 450 разів обстріляли міста та села на Запоріжжі: є пошкодження
02 квітня 2025, 08:15
Пограбувала, бо була п'яна: у Вінниці знайшли жінку, яка осквернила могилу захисника "Азовсталі"
02 квітня 2025, 08:14
Збитків на 5 млрд грн: на Донеччині викрили масштабну схему незаконного видобутку вугілля
02 квітня 2025, 08:00
У Херсоні через обстріли зупинився електротранспорт
02 квітня 2025, 07:54
У квітні курсуватиме додатковий потяг із Києва до Трускавця
02 квітня 2025, 07:41
Удар БпЛА по Харкову: рятувальники показали наслідки масованої атаки РФ
02 квітня 2025, 07:20
Заміновані території Київщини: ДСНС назвала три найнебезпечніші райони
02 квітня 2025, 07:16
Як чоловікам за кордоном отримати паспорт без військово-облікового документа та ВЛК
02 квітня 2025, 07:05
Росіяни тримають у Чорному морі групу носіїв "Калібрів"
02 квітня 2025, 07:00
На Запоріжжі ворожий дрон атакував авто: загинув 45-річний чоловік
02 квітня 2025, 06:57