UA | RU
10 листопада 2023, 18:36

В Одесі зловмисники викрадали людей на замовлення і утримували десятки жертв у неволі

фото: ОГП

Злочинці облаштували в Одесі “реабілітаційний центр” для лікування нарко- та алкозалежних громадян й викрадали на замовлення людей

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає RegioNews.

Організував діяльність мешканець Одещини. Він створив підконтрольну юридичну особу та залучив своїх знайомих. Через веб-ресурс під виглядом примусового лікування вони приймали замовлення на викрадення людей з поміщенням їх у "реабілітаційний центр”.

"Послуга” з викрадення людини коштувала від 30 до 40 тис. грн, утримання в "центрі” за місяць – 20 тис. грн.

Замовник вказував анкетні дані людини та повідомляв місце її перебування. Після отримання грошей за "пацієнтом” виїжджали чоловіки спортивної статури та примусово доставляли в "реабілітаційний центр”.

Викрадених людей утримували протягом тривалого часу без їхньої згоди, без жодних правових підстав та належної медичної чи психологічної допомоги. У людей відбирали мобільні телефони та всі особисті речі, обмежували будь-які їхні контакти з рідними та забороняли покидати приміщення.

Приміщення були облаштовані решітками, з вікон зняті віконні ручки, щоб унеможливити спроби втечі.

На даний час перевіряється інформація щодо систематичного введення потерпілим наркотичних засобів та умисного зараження вірусом імунодефіциту.

Правоохоронці задокументували викрадення на замовлення громадянина у Оболонському районі столиці.

Після отримання 40 тис. грн винагороди трьох зловмисників затримали. Їм повідомили про підозру за фактом незаконного позбавлення волі або викрадення людини (ч. 3 ст. 146 КК України).

Правоохоронці провели 17 обшуків на території Одеси. Звільнили 20 людей, яких незаконно утримували проти їх волі.

Нагадаємо, у Вінниці правоохоронці нейтралізували кримінальне угруповання, яке тероризувало жителів міста та намагалось "підім’яти" під себе аграрний бізнес у регіоні.
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...