UA | RU
12 жовтня 2021, 10:58

Прокуратура оскаржить рішення суду, який відмовився арештовувати мера Одеси Труханова

з відкритих джерел

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір оскаржити рішення Вищого антикорупційного суду, який відмовився взяти під варту мера Одеси Геннадія Труханова і призначив йому заставу 30 млн гривень

"Очевидно, що буде (подана апеляція)", - повідомили в прокуратурі.

Апеляційна скарга буде подана в апеляційну палату ВАКС, пише RegioNews з посиланням на Українські новини.

Прокуратура не згодна з рішенням першої інстанції і буде домагатися задоволення свого клопотання щодо арешту Труханова і встановлення застави 120 млн гривень.

Нагадаємо, що 11 жовтня Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати Труханова і обрав йому заставу 30,2 млн гривень.

"У задоволенні клопотання щодо утримання під вартою міського голови Одеси Геннадія Труханова відмовити...Застосувати запобіжний захід у вигляді застави, що становить у грошовому еквіваленті 30,2 мільйонів гривень", - зачитала рішення суддя.

Вона нагадала, що Труханов серед іншого, зобов'язаний здати закордонні паспорти і в разі порушення зобов'язань застава може бути перерахована до державного бюджету.

Сам Труханов в коментарі журналістам після оголошення рішення заявив, що буде подавати апеляцію.

"Я сподівався на рішення, яке в повному обсязі не задовольнить клопотання прокуратури", - зазначив він.

Нагадаємо, що 6 жовтня меру Одеси Геннадію Труханову оголосили підозру. Його та ще чотирьох осіб підозрюють у причетності до низки злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі.

"Інформую суспільство про те, що підписала 5 підозр в рамках розслідування кримінального провадження силами детективів НАБУ і прокурора САП... Підозрюваними стали мер міста, ряд міських чиновників і один відомий одесит, роль якого уважно вивчалася слідством, щоб ні в якому разі не помилитися і нічого не пропустити", - повідомила генпрокурорка Ірина Венедиктова.

За її словами, правоохоронці проаналізували колосальний масив даних, отриманих в ході слідчих дій-це телефонні переговори, дані з комп'ютерів, інформація, законно отримана з електронних поштових скриньок.

Генпрокурорка заявила, що всі підозрювані (абсолютно не виключено, що число підозрюваних може збільшитися) були причетні до ряду злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі.

"Реальне заволодіння землями фігуранти справи називали чомусь орендою, забувши про те, що Підробка документів і використання службових повноважень з метою реалізації злочинного плану - кримінально карані діяння", - повідомила вона.

Прокуратура просила заарештувати Труханова з альтернативою внесення застави в 120 мільйонів гривень.

09 грудня 2024
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?
Держава захистила військових та їхні родини від судових тяжб під час воєнного стану, але чомусь для судді Новака закон не писаний
05 грудня 2024
Чому Міністерство єдності на чолі з Чернишовим не зможе повернути додому мільйони українців
В Україні з’явилась нова державна структура, головною метою якої є повернення українців додому. Новостворене Міністерство національної єдності очолив опальний екс-очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов...
29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...