У ДБР розповіли про таємний вояж Гринкевича-чолодшого до Києва перед затриманням
Роман Гринкевич, якого правоохоронці затримали в Одесі 22 січня цього року, після обшуків, проведених на початку місяця у ході провадження щодо закупівель одягу та білизни для ЗСУ, не ночував удома, а в середині січня три дні таємно був у Києві
Про це розповіла радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сап'ян в ефірі телемарафону.
"На початку січня цього року було проведено низку обшуків у провадженні щодо закупівель одягу для армії. Звичайно, що усвідомлюючи подальші наслідки, син львівського бізнесмена з того моменту не ночував вдома. А за три дні після обшуків він ухвалив рішення втікати, щоб уникнути правосуддя. За оперативними даними ДБР, 14, 15 і 16 січня він інкогніто перебував у Києві. Відповідно, десь пересувався, у передмісті був також, і щоразу використовував заходи конспірації, щоб його неможливо було відстежити. 16 січня йому вдається виїхати зі столиці до Одеси, де він активно починає шукати людей, які б за окрему плату погодилися нелегально провести його через кордон", - сказала радниця ДБР.
За її словами, Роман Гринкевич планував зробити це впродовж доби. Тоді вже були оголошені підозри усім фігурантам справи, його батько - Ігор Гринкевич за іншою підозрою перебував у СІЗО, і синові вже також була оголошена підозра, але його не могли знайти.
Гринкевич-молодший, за інформацією ДБР, збирався перетнути кордон з Молдовою. Через значний суспільний резонанс йому не вдалося швидко знайти охочих нелегально переправити його через кордон. Він затримався в Одесі і таки найняв людей з відповідними навичками, щоби плутати сліди. Але саме тоді співробітники ДБР і затримали його.
Нагадаємо, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали на спробі підкупу одного з керівників слідчого управління ДБР. Бізнесмен пропонував 500 тис. доларів за зняття арешту з майна підконтрольних йому компаній, накладеного в рамках кримінального провадження. Компанії Гринкевича є одним із найбільших постачальників Міноборони, розслідування щодо зловживань на закупівлях триває. За попередніми даними, сума збитків складає понад 1 млрд грн.
Напередодні Гринкевичу, його сину Роману та ще трьом керівникам підконтрольних їм компаній, оголосили підозри. 18 січня Державне бюро розслідувань оголосило в розшук Романа Гринкевича.
22 січня Романа Гринкевича затримали в Одесі при спробі виїхати з України. Державне бюро розслідувань оприлюднило кадри затримання Романа Гринкевича.
Читайте також: Крах топ-постачальника Міноборони: хто такий Ігор Гринкевич і чому до його фірм у силовиків є претензії