UA | RU
12 лютого 2020, 10:15

У Львові впровадили унікальну систему збору шкідливого сміття

Ртутні термометри, лампи та батарейки можна безплатно здати у Львові. Їх вантажать на спеціальний транспорт, а потім відправляють на переробку.
Ртутні термометри, лампи та батарейки можна безплатно здати у Львові. Їх вантажать на спеціальний транспорт, а потім відправляють на переробку.

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на Львівську міську раду.

Як зазначають в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР, ртутовмісні відходи та батарейки від населення приймають безкоштовно у певній кількості. Для зручності жителів по місту курсує Екобус.

"З 2014 року у Львові діє унікальна в Україні система збору небезпечних відходів. Йдеться, у першу чергу, про ртутомісні лампи, ртутні термометри та батарейки. Наразі це — єдина система, яка працює в Україні. Ртутні лампи ми повністю переробляємо та забираємо з них ртуть. Щодо батарейок, то львівське ДП «Бондарівка» є єдиним на сьогоднішній день підприємством, що отримало ліцензію на право здійснення господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами. Наразі готується перша відправка батарейок у Польщу на утилізацію. Варто сказати, що це будуть перші батарейки, які перетнуть кордон країни для утилізації. Зараз ми чекаємо лише на погодження з боку польського уряду" - зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Управління екології щомісяця оприлюднює графік розміщення Екобуса для збору небезпечних відходів від населення. Збір цих матеріалів безкоштовний для містян, проте є певні обмеження у кількості. Наразі тут шукають спосіб, завдяки якому можна приймати небезпечні відходи від населення в повному обсязі.

«Наразі усі батарейки, які зібрані на наших стаціонарних пунктах та на базі мобільних пунктів збору (Екобусів), привозять до нас на підприємство у спеціально облаштований склад небезпечних відходів. Там вони всі накопичуються для подальшого проведення утилізації. Оскільки в Україні немає жодного ліцензованого підприємства та жодної технології для утилізації небезпечних відходів, то з 2014 року, з часу початку програми збору такого роду відходів, накопичено 28 тонн батарейок», — розповів начальник дільниці ДП «Бондарівка» Олег Янчишин.

29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...
23 листопада 2023
Нові повноваження ТЦК та дембель через 3 роки: Які зміни готують в законодавство про мобілізацію
У Верховній Раді продовжуються дискусії щодо посилення мобілізації для збільшення кількості військовослужбовців у ЗСУ. Згодом усе це має вилитися у масштабні зміни до законодавства.
21 листопада 2023
Зеленський і Залужний. Чи можливий справжній конфлікт між президентом та головнокомандувачем
В Україні дедалі частіше обговорюють можливий конфлікт між президентом Володимиром Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Здебільшого на цій темі спекулюють політичні опоненти глави д...
Кількість знищених окупантів перевищила 330 тисяч, – Генштаб
01 грудня 2023, 09:21
Росія випустила по Україні 25 "шахедів" та дві ракети: скільки вдалося збити
01 грудня 2023, 08:50
Росіяни вночі вдарили ракетою по Кривому Рогу
01 грудня 2023, 08:22
Окупанти атакують на шістьох напрямках: ситуація на фронті 1 грудня
01 грудня 2023, 08:04
Слідчі установили день, коли Янукович віддав наказ про розстріл Майдану
30 листопада 2023, 22:05
Суд наклав арешт на криптоактиви колишнього голови Держспецзв'язку
30 листопада 2023, 21:33
Окупанти вдруге за день вдарили по Торецьку на Донеччині, загинула людина
30 листопада 2023, 21:07
Росіяни обстріляли село під Харковом, є постраждалий та руйнування
30 листопада 2023, 20:39
Ситуація на передовій: за добу на фронті відбулося понад 70 бойових зіткнень
30 листопада 2023, 20:10
На території Закарпаття запроваджують перевірку документів
30 листопада 2023, 19:37