UA | RU
07 червня 2024, 12:24

СБУ викрила масштабну схему для ухилянтів, яку організувала колишня народна депутатка

фото: СБУ

Служба безпеки ліквідувала ще одну масштабну схему ухилення від мобілізації. До оборудки причетна колишня народна депутатка, яка наразі входить до керівного складу столичного інституту з питань профілактичної медицини.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресцентр СБУ.

За даними слідства, посадовиця організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання.

"Основними клієнтами зловмисників були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон. За наявними даними, щомісяця незаконна діяльність зловмисників на чолі з ексдепутаткою приносила "прибуток" у майже 100 тис. американських доларів", - розповіли в СБУ.

Як зазначають у спецслужбі, сума "заробітку" ділилася між усіма спільниками, серед яких були двоє колег організаторки: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині.

Також до "схеми" були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій західного регіону.

"За даними слідства, фігуранти діяли у складі організованого злочинного угруповання і пропонували своїм клієнтам повний пакет "документів" для ухилення від мобілізації. Спочатку ухилянтів фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім "діагностували" в них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності", - йдеться у повідомленні.

У результаті комплексних заходів у Києві "на гарячому" затримано організаторку схеми та її спільника з Львівщини, який передавав їй "відкат" у розмірі 32 тис. доларів США.

Під час обшуків у фігурантів виявили понад 40 млн грн, меддокументи та чорнові записи з обліком клієнтів. Організаторці злочинного угруповання і чотирьом його учасникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 та ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою з використанням наданого їй службового становища);
  • ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ нейтралізувала ще три схеми ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. У різних регіонах України затримали організаторів каналів втечі.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
12 червня 2026
Політичні ігри. Чому найбільше місто Київщини ризикує замерзнути взимку
Місто Біла Церква раніше залишилося без міського голови, а зараз, схоже, може залишитися і без міської ради
05 червня 2026
Битва за український літій: чому під загрозою опинилися інтереси США
В історії із судовими війнами навколо родовищ Кіровоградської області стирчать вуха головного політичного ноумена світу Дональда Трампа
Ведуча Леся Нікітюк показала першу фотосесію її маленького сина
20 червня 2026, 00:35
Ціни на пальне знову рухнули: які цінники на українських АЗС
19 червня 2026, 23:55
Незнайомець чіпав за груди в потязі: в Києві шукають чоловіка, який домагався до пасажирки
19 червня 2026, 23:40
У Києві поліцейський вимагав 2 тисячі доларів за те, щоб відмовитись від електронного браслета
19 червня 2026, 23:15
У Харкові ворожий БпЛА влучив у цивільне авто, є жертви
19 червня 2026, 22:58
У Харкові відправили до СІЗО іноземку, яка зберігала пів кілограма психотропів
19 червня 2026, 22:24
На Київщині собаки вбили пенсіонерку
19 червня 2026, 22:20
В Одесі судили чоловіка, який "зливав" росіянам дані про ЗСУ
19 червня 2026, 22:00
Віднесло у відкрите море: на Одещині рятувальники шукають 11-річну дівчинку
19 червня 2026, 21:54
Ворожий удар по Запоріжжю: вже 10 поранених, серед них — поліцейський
19 червня 2026, 21:33