У Києві частину блокпостів переведуть у "сплячий" режим: що це означає
Міська влада Києва спільно з військовими вирішили удосконалити систему інженерних загороджень столиці – частину блокпостів приберуть, частину переведуть у "сплячий" режим, а деякі – навпаки оновлять і укріплять
Як передає RegioNews, про це інформує Київська міська військова адміністрація.
"Деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати; частина інженерних загороджень перейде в "сплячий" режим; інші інженерні загородження будуть повністю демонтовані. Інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці - залишатимуться", - йдеться у повідомленні.
Так, непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові; укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи.
Частина інших інженерних загороджень, які матимуть значення для оборони міста, залишиться існувати у "сплячому" режимі. Тобто, блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях. Це потрібно, щоб у разі виникнення загрози для столиці, оперативно привести загородження у бойових режим.
На таких "сплячих" спорудах обіцяють провести ревізію з подальшою заміною непридатних елементів.
Решту системи інженерних загороджень Києва, в яких зараз немає потреби, – демонтують. Тобто блокпости приберуть з проїжджої частини; бетонні блоки, мішки з піском та протитанкові їжаки вивезуть; окопи засиплють, а бліндажі демонтують.
У КМВА пояснили, наразі пряма загроза бойових дій в Києві – мінімальна, а оптимізація мережі загороджень зробить Київ більш комфортним для мешканців. Зокрема, будуть розвантажені дороги столиці, і кияни зможуть більш вільно пересуватися містом.
Раніше повідомлялось, що у Києві вдосконалили систему оповіщення про надзвичайні ситуації. Нова система може працювати близько тижня без електропостачання, на своєму резервному обладнанні. А тому навіть за умов відключення всіх операторів зв'язку система діятиме, бо керуватиметься автономно і з використанням штучного інтелекту.