UA | RU
07 червня 2023, 11:44

У підтоплених регіонах заборонили ловити, продавати і їсти рибу

фото: ДСНС

Жителям затоплених районів Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей заборонили ловити, продавати і їсти рибу. Є загроза захворювання на ботулізм

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на главу Снігурівської МВА Івана Кухту та Міністерство охорони здоров'я в Telegram.

У Миколаївській області провели районну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через наслідки підриву дамби Каховської ГЕС.

За словами Кухти, у Снігурівській громаді спостерігається мор риби. Тому на території Снігурівської та Горохівської громад заборонили ловити та продавати рибу. Жителям рекомендують утриматися від споживання риби.

"Не наражайтеся на небезпеку. Адже деякі несвідомі мешканці вже почали реалізацію мертвої риби", - повідомив глава МВА.

Міністерство охорони здоров'я також зазначає, що у наступні 3-5 днів у затоплених районах на півдні України через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу та вживати її категорично заборонено.

"Є ризик захворювання на ботулізм. В областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій", - кажуть у МОЗ.

Фахівці зазначають, що серед симптомів ботулізму - болі в животі, блювання, діарея, підвищена температура тіла.

Крім того, МОЗ радить не пити та не використовувати воду з річок і криниць. Воду потрібно кип'ятити, навіть для миття фруктів та овочів. Також Жителям постраждалих територій рекомендують:

  • не споживати продукти, які були підтоплені (навіть консервацію);
  • пити лише бутильовану воду;
  • термічно обробляти всі продукти: варити, смажити чи пекти;
  • ретельно мити руки з милом;
  • не одягати речі, який був забруднений під час підтоплення.

Нагадаємо, вночі 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС, що призвело до затоплення величезної території в Херсонській області, зокрема, у воді опинилася частина Херсону. Триває евакуація.

16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики