UA | RU
14 листопада 2023, 18:30

Топ-5 місць Черкащини

Черкащина поєднує в собі багату історію, унікальні природні ландшафти та багатство культурних традицій. Відома своїми лісами, річками та пам'ятками історії, Вона є прекрасним місцем для відпочинку та пізнання
Черкащина поєднує в собі багату історію, унікальні природні ландшафти та багатство культурних традицій. Відома своїми лісами, річками та пам'ятками історії, Вона є прекрасним місцем для відпочинку та пізнання
Фото: uk.wikipedia.org

Які місця варто відвідати?

Холодний Яр - це урочище та історична місцевість на півдні Черкаської області в Україні. Воно розташоване в межах Чигиринського району на правому березі річки Тясмин.

Холодний Яр відомий тим, що тут у 1920-х роках діяв повстанський рух під проводом отаманів Чучупака, Чорного Ворона, Орлика та інших. Вони чинили опір радянській владі і більшовицьким загонам. Урочище було місцем базування повстанців, які використовували його лісисту і гористу місцевість, складний рельєф та печери для схованок і організації засідок.

Зараз на території Холодного Яру створено історико-культурний заповідник. Тут можна побачити залишки фортифікаційних споруд часів повстанського руху, пам'ятні знаки та меморіали на честь отаманів і повстанців. Щороку відбуваються заходи з відзначення пам'ятних дат, пов'язаних з історією Холодного Яру. Це місце є важливою сторінкою в історії українського народу та його боротьби за незалежність.

Канівський природний заповідник — це місце неймовірної природної краси, яке включає в себе різноманітні ландшафти та біосистеми.

Розкинувшись серед заплав Дніпра, він поєднує в собі лісисті пагорби, тихі затоки річки та гомінкі туристичні місця. Незважаючи на невелику площу, тут знайшли притулок понад 13 тисяч видів рослин і тварин. Сотні з них занесені до Червоної книги України, а ще більше охороняються міжнародними угодами.

Канівський заповідник - це також скарбниця історії. На його теренах збереглися залишки скіфських городищ, поселень давніх полян та літописного міста Родень. А за межами заповідника розкинулося місто Канів зі славнозвісною Тарасовою горою, де щороку поклоняються сотні тисяч шанувальників Кобзаря.

Будинок-музей Тараса Шевченка в Каневі — важливий культурний об'єкт, присвячений великому українському поету і художнику. Музей розповідає про життя та творчість Шевченка. Він був збудований у 1859 році як дача для великого українського поета. Саме тут Тарас Шевченко провів останні три роки свого життя. У цьому будинку збереглися особисті речі та меблі поета, його останні малюнки й поетичні твори. Експозиція музею розповідає про життя і творчість Кобзаря в період з 1860 по 1861 роки. На подвір'ї знаходиться могила Тараса Шевченка та пам'ятник йому роботи скульптора Миколи Пимоненка. Щороку тисячі шанувальників таланту поета відвідують цей невеликий будинок на березі Дніпра, що зберігає пам'ять про останні роки життя видатного сина українського народу. У 1961 році будинку надано статус національного заповідника.

Черкаський обласний художній музей — місце, де зібрані твори українських художників різних епох. Музей пропонує відвідувачам ознайомитися з історією українського мистецтва.

Черкаський художній музей був заснований у 1920 році на базі приватних колекцій та націоналізованих цінностей. Він розташований у центрі міста Черкаси. Фонди музею налічують понад 12 тисяч експонатів - живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво. В експозиції представлені твори українського та зарубіжного мистецтва 16-21 століть. Тут можна побачити цікаві роботи відомих художників - І. Айвазовського, Т. Шевченка, І. Рєпіна, В. Васнєцова, М. Пимоненка. Окремі зали присвячені творчості митців Черкащини та сучасного українського мистецтва. При музеї діє художня галерея, проводяться тематичні виставки і мистецькі заходи. Черкаський художній музей активно співпрацює з провідними мистецькими установами України та світу. Отже, це важливий осередок мистецтва в регіоні та країні, де зібрана унікальна колекція живопису та скульптури різних епох.

Суботів — село, яке відоме як місце знаходження Іллінської церкви, заснованої Богданом Хмельницьким. Це місце важливе для розуміння української історії та релігії.

Село Суботів розташоване на правому березі Дніпра, за 14 км від Чигирина. Відоме з 16 століття.

У селі знаходиться визначна пам'ятка архітектури 17-18 століть - Спасо-Преображенська церква. Це трибанний храм з прибудованою дзвіницею. Його стіни розписані унікальними настінними фресками 1739 року.

Також тут розташований Суботівський історико-краєзнавчий музей, відкритий у 1988 році. В експозиції - пам'ятки історії та культури краю, старовинні речі побуту.

Щороку в Суботові відбувається традиційне свято Івана Купала з народними обрядами, піснями, танцями.

Тут можна доторкнутися до історії та культури українського народу.

Ці місця на Черкащині є відображенням унікальності регіону, який зберігає історію, культуру та природні багатства України. Вони пропонують чудову можливість для пізнання та відпочинку, відкриваючи нові горизонти для туристів, істориків та природолюбів.

Як дістатися з Києва до Черкас?

Щоб дістатися до Черкас з Києва, у вас є кілька варіантів:

  • Автобусом: Є безпосередні автобусні рейси з Києва до Черкас. Ви можете виїхати з центрального автовокзалу Києва. Поїздка триває приблизно 3-4 години.
  • Потягом: Можна скористатися поїздом Київ - Черкаси. Від Києва до Черкас їдуть прямі потяги. Час у дорозі може варіюватися, але зазвичай це займає близько 4-5 годин.
  • Автомобілем: Якщо ви подорожуєте на власному автомобілі або берете авто напрокат, вам потрібно буде їхати автодорогою М05/E95, а потім повернути на P10, яка приведе вас до Черкас. Відстань між Києвом і Черкасами становить приблизно 190 км, і дорога займає близько 3 годин.

Перед поїздкою перевірте розклад руху поїздів та наявність квитків, оскільки вони можуть змінюватися.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...
23 листопада 2023
Нові повноваження ТЦК та дембель через 3 роки: Які зміни готують в законодавство про мобілізацію
У Верховній Раді продовжуються дискусії щодо посилення мобілізації для збільшення кількості військовослужбовців у ЗСУ. Згодом усе це має вилитися у масштабні зміни до законодавства.
21 листопада 2023
Зеленський і Залужний. Чи можливий справжній конфлікт між президентом та головнокомандувачем
В Україні дедалі частіше обговорюють можливий конфлікт між президентом Володимиром Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Здебільшого на цій темі спекулюють політичні опоненти глави д...
У Куп'янському районі Харківщини завершили евакуацію дітей, – Синєгубов
29 листопада 2023, 22:02
Росіяни завезли на окуповані території "волонтерів" для імітації молодіжних рухів, – ЦНС
29 листопада 2023, 21:37
На Сумщині жінка залишила помирати свою новонароджену дитину
29 листопада 2023, 21:17
Сина Кернеса викликали на допит як свідка після інтерв'ю про смерть батька і захоплення влади в Харкові
29 листопада 2023, 20:46
СБУ затримала двох ділків, що намагалися продати "трофейну" зброю
29 листопада 2023, 20:17
На Полтавщині депутат вимагав з фермера майже 67 тисяч доларів за вирішення "земельного питання"
29 листопада 2023, 19:53
У Рівненській області звільнили всіх керівників лісгоспів
29 листопада 2023, 19:15
Окупанти атакували Нікопольщину дронами та артилерією
29 листопада 2023, 18:58
У Херсоні затримали колаборанта, який допомагав окупантам проводити "референдум"
29 листопада 2023, 18:44
До 10 тис. доларів з людини: на Буковині викрили канал втечі ухилянтів до Молдови
29 листопада 2023, 18:30