UA | RU
03 липня 2023, 20:42

Контратаки ЗСУ та загострення на Бахмутському напрямку: що відбувається на Донбасі

Українські військові протягом минулого тижня звільнили дев'ять квадратних кілометрів території на сході України. Водночас на півдні площа деокупованих територій становить 28 кв. км. На сході воїни мали успіхи в основному навколо Бахмута. Збільшення площі звільненої території минулого тижня відбулося внаслідок покращення оперативного становища
Українські військові протягом минулого тижня звільнили дев'ять квадратних кілометрів території на сході України. Водночас на півдні площа деокупованих територій становить 28 кв. км. На сході воїни мали успіхи в основному навколо Бахмута. Збільшення площі звільненої території минулого тижня відбулося внаслідок покращення оперативного становища
Фото: Генштаб ЗСУ

Такими є дані Міністерства оборони України. У відомстві також поінформували, що минулого тижня Сили оборони вдало знищували ворожі цілі високої пріоритетності. У середньому, ліквідація відбувалась кожні 70 хвилин. Так, за минулі сім днів Збройні сили знищили:

  • 94 місця скупчення військ;
  • 22 зенітно-ракетних комплекси;
  • 19 складів боєприпасів;
  • сім командних пунктів.

Контратаки на шести ділянках фронту

За інформацією американського Інституту вивчення війни, 2 липня ЗСУ провели контратаки на шести ділянках фронту. Зокрема, йдеться про контрнаступальні операції на Лиманському напрямку, у районі Бахмута, на лінії фронту Авдіївка — Донецьк, на заході Донеччини, на адміністративному кордоні між Запорізькою та Донецькою областями, а також на заході Запорізької області.

Водночас російські сили реагують на українські операції навколо Бахмута. Окупанти виводять сили з інших регіонів України. Українське командування повідомляло 1 липня, що російські війська нещодавно перекинули неназваний полк Повітряно-десантних військ Росії з Лиманського напрямку (район на захід від Кремінної) на Бахмутський напрям.

Скільки військ Росія зосередила на Сході

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що у зоні відповідальності східного угруповування ЗСУ росіяни мають 180 тисяч військових.

"Там (на Лимано-Куп'янському напрямку, - ред.) зібрано досить потужне угруповання - понад 120 тисяч ворожих військ", - розповів Череватий.

Він уточнив, що це повітрянодесантні війська, механізовані підрозділи, підрозділи так званого бойового армійського резерву, територіальні війська та штурмові роти "Шторм Z".

"По всій нашій зоні (відповідальності, - ред.) понад 180 тисяч солдатів Росії", - додав Череватий.

Він повідомив, що ворог зараз намагається наступати на Лимано-Куп'янському напрямку. Там фіксують найбільшу кількість ворожих артобстрілів - за добу росіяни били 595 разів.

Загострення обстановки на Бахмутському напрямку

За даними Міноборони станом на вечір 3 липня, поблизу Бахмута триває двобій за перехоплення ініціативи.

"Сьогодні і ворог намагався наступати на цьому напрямку, але безуспішно. І наші сили оборони - мали певний успіх", - повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Втім, за її словами, ситуація змінюється дуже стрімко. Контроль над одними й тими ж позиціями може двічі за добу втрачатись та відновлюватись.

"Ворог активно реагує на всі наші дії та створює на загрозливих напрямках по три лінії оборони. На південному фланзі в районі Кліщіївки, наші війська з боями, але просуваються. Натомість на північному фланзі тривають бої", - поінформувала Маляр.

Вона зазначила, що у самому Бахмуті також неспокійно.

"Ворог у місті постійно веде вогонь, намагається зірвати нашу логістику та завдати нам максимальних втрат. Водночас наші оборонці не дають ворогу пересуватись по місту та вражають вогнем позиції ворога", - повідомила посадовиця.

Нагадаємо, протягом доби Збройні сили України відмінусували три роти окупантів і знищили 12 складів БК на Таврійському напрямку. Підрозділи ракетних військ та артилерії 2 липня виконали 1389 вогневих завдань.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...