UA | RU
27 січня 2023, 17:00

Росія випустила по Україні ракету з імітатором ядерної бойової частини: що це означає

Російська армія знову випустила по Україні ракету Х-55 з імітатором ядерної бойової частини. Її збили неподалік від Києва. Імовірно, загарбники запускають ракету цього типу, аби створити більше навантаження на українські системи протиповітряного захисту
Російська армія знову випустила по Україні ракету Х-55 з імітатором ядерної бойової частини. Її збили неподалік від Києва. Імовірно, загарбники запускають ракету цього типу, аби створити більше навантаження на українські системи протиповітряного захисту
Ракета Х-55

Окупанти під час вчорашньої атаки знову використали ракети Х-55 з імітатором ядерної, так званої "спеціальної" бойової частини. За даними Defense Express, ракету збили на підльоті до Києва з південно-східного напряму. Її уламки знайдені у районі Борисполя.

Інші випадки застосування ракет з імітатором ядерної бойової частини

Це вже щонайменше четвертий випадок, який зафіксували в Україні. Вперше Х-55 з імітатором зафіксували 17 листопада. Також ці ракети знищили у Хмельницькій та Львівській областях.

У Міноборони підтверджували використання Росією ракет Х-55 з імітатором. Військові пояснили, що Росія таким чином намагається відволікти сили ППО.

Також видання зазначає, що РФ почала маскувати свої ракети Х-101. На корпусі росіяни зачищають болгаркою серійні номери, щоб неможливо було ідентифікувати дату виготовлення, серійний номер чи інші дані.

Ця інформація дозволяла оцінити темпи використання ракет. Але все ж фахівці зможуть ідентифікувати уламки ракет, бо всі внутрішні вузли та агрегати також мають свої серійні номери, а знищити їх без повного перебирання ракети у заводських умовах доволі складно.

Пояснення представника Повітряних сил

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону пояснив, що російські окупанти використовують ракети Х-55 з імітатором ядерної бойової частини проти України для того, аби виснажувати наші засоби протиповітряної оборони.

За його словами, Х-55 - це ракета з ядерною боєголовкою. Так, росіяни або виймають, або не ставлять ядерну частину. Замість неї ставиться імітатор, щоб була відповідність за вагою, та це не впливало на аеродинамічні якості ракети.

"Для чого її використовують? Для того, щоб розосередити нашу ППО, вона може використовуватись і як хибна ціль. Допустимо, що ракети летять у купі - 5 штук - із них можуть бути дві Х-55 і три Х-101 (крилата ракета класу "повітря - земля") летять по маршруту. Для того, щоб виснажувати, розосереджувати, щоб ми витрачали на них ракети", - розповів Ігнат.

Він також додав, що у країни-агресора стає дедалі менше ракет - як "Калібрів", так і ракет цього типу.

Х-55 – що це за ракета

Х-55 за класифікацією НАТО – AS-15 Kent ("Приятель")

Х-55 – радянська стратегічна авіаційна ракета класу "повітря-земля". Призначена для застосування проти важливих стаціонарних наземних цілей. Прийнята на озброєння 31 грудня 1983 року.

Розробник – Проектно-конструкторське бюро "Радуга".

Характеристики

  • Довжина – 5,9 м
  • Діаметр – 0,5 м
  • Стартова маса – 1,2 тонни
  • Маса бойової частини – 410 кг
  • Максимальна швидкість – 830 км/год
  • Максимальна дальність – 2500 км

За інформацією з відкритих даних, усього було виготовлено близько 1,6 тис. ракет Х-55 шести модифікацій.

Вартість однієї такої ракети складає близько $800 тис., найсучасніша модифікація Х-555 – понад $1 млн.

Носіями ракет можуть бути стратегічні бомбардувальники Ту-95МС (турбогвинтовий дозвуковий) та надзвукові реактивні Ту-160.

До 1991 року в Україні було 1068 ракет Х-55, тоді як в Росії – лише 504. У 1999 році наша країна передала РФ як оплату частини боргу за постачання природного газу 575 ракет (загальна сума газового боргу становила $285 млн). Інші ракети були утилізовані.

22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
На Хмельниччині 81-річний пенсіонер вчинив сексуальне насильство над 8-річною дівчинкою
23 листопада 2024, 01:04
Росіяни завдали удари по Запоріжжю та області: є руйнування
23 листопада 2024, 00:03
На Буковині чоловік до смерті побив свою сусідку: як його покарав суд
22 листопада 2024, 23:25
На Миколаївщині дівчина випадково впала у 10-метрову криницю
22 листопада 2024, 22:05
У Києві у чоловіка в руках вибухнула коробка: потерпілий загинув
22 листопада 2024, 21:07
Затримали за допомогою дрона: на кордоні з Румунією спіймали групу ухилянтів
22 листопада 2024, 20:30
Відключення світла 23 листопада: в які години діятимуть графіки
22 листопада 2024, 19:58
Правоохоронці ліквідували нові "схеми для ухилянтів" у трьох вишах України
22 листопада 2024, 19:17
На Рівненщині легковик врізався у вантажівку: загинув 21-річний водій
22 листопада 2024, 18:50
Житель Київщини викликав поліцейських, бо хотів випити з ними чаю
22 листопада 2024, 18:33