UA | RU
19 січня 2023, 17:15

Кордон з Білоруссю "зашивають" окопами та заливають бетоном: як в регіонах готуються до можливого нападу

Українські військові посилено готуються до можливого наступу зі сторони Білорусі. Нарощуються не лише рубежі оборони, а й система інженерних загороджень. На півночі військові активно будують фортифікаційні споруди й протитанкові рови
Українські військові посилено готуються до можливого наступу зі сторони Білорусі. Нарощуються не лише рубежі оборони, а й система інженерних загороджень. На півночі військові активно будують фортифікаційні споруди й протитанкові рови
Фото: із відкритих джерел

Як готують до ймовірного наступу з півночі у Рівненській, Волинській, Житомирській та Київській областях, пише RegioNews.

Житомирська область

Голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко розповів, що в області військові посилено готуються до можливого наступу зі сторони Білорусі.

"Кордон з білоруссю на Житомирщині зашивають окопами та заливають бетоном. Продовжується розбудова додаткових ліній оборони та монтаж фортифікаційних споруд", - повідомив голова ОВА.

На зображенні може бути: 9 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

За словами Бунечка, продовжується розбудова додаткових ліній оборони та монтаж фортифікаційних споруд.

"Разом з мінними полями, протитанковими ровами, іншими фізичними загородженнями на напрямках потенційного просування ворога вони мають створити для сил окупантів пекельну пастку на українському Поліссі", - додав очільник регіону.

На зображенні може бути: на відкритому повітрі та дерево

Рівненська область

Як заявив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль, в області заміновано увесь прикордонний периметр із Білоруссю. На півночі області військові активно будують інженерні та фортифікаційні споруди та протитанкові рови.

"Щодня готуємося до оборони населених пунктів Рівненщини. На півночі активно будуємо інженерні та фортифікаційні споруди. Протитанкові рови. Усі 229 спільних кілометрів із Республікою Білорусь зміцнюються настільки, щоб російські війська не змогли пройти вглиб нашого регіону, якщо влада Білорусі дозволить їм розпочати наступ", - повідомив він.

За його словами, місцеві жителі щодня, як добровольці, приходять копати рови проти танків, допомагають робити відповідні огорожі та фортифікаційні споруди. Він додав, що військові й добровольчі формування проходять бойові злагодження, відточують навики стрільби, тактику та стратегію війни в умовах їхніх територій.

"В нашому регіоні весь прикордонний периметр заміновано. До того ж північ Рівненської області – це суцільні ліси і болота. Тільки безумець наважиться полізти в цей, як ми називаємо, Поліський котел. Північ Рівненщини перетвориться на криваві болота, якщо Росія відкриє ще один фронт з боку Білорусі", - попередив він.

Волинська область

Керівник Волинської військової адміністрації Юрій Погуляйко теж проінспектував роботи зі зведення фортифікаційних споруд на українсько-білоруському кордоні.

За результатами інспекції робіт зі зведення фортифікаційних споруд на лінії розмежування, Погуляйко запевнив, що кордон Волині - надійний та під контролем військових.

"Оглянув українсько-білоруський кордон в межах області. Зокрема побував на всіх пунтках пропуску та на деяких командно-спостережних пунктах наших бійців. За результатами інспекції робіт із зведення фортифікаційних споруд на лінії розмежування можу запевнити, що наш кордон надійний та під контролем військових", - заявив він.

Київська область

Як заявив заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Павлюк, підрозділи угруповання сил та засобів оборони Києва продовжують нарощувати систему інженерних загороджень на півночі Київщини.

На півночі Київської області сапери мінують танкодоступні ділянки та шляхи ймовірного висування військ противника.

"Інженерно-саперними підрозділами в першу чергу проводиться мінування танкодоступних ділянок місцевості та шляхів ймовірного висування противника: дороги, лісові смуги, лінії електропередач тощо", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що мінування здійснюється, щоб запобігти швидкому вклиненню противника в бойові порядки українських підрозділів для подальшого нанесення йому вогневого ураження засобами артилерії.

У ЗСУ прокоментували авіаційні навчання в Білорусі

Про те, що повторення десантної операції рф на околицях Києва наразі неможливе запевнив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

"Ми спостерігатимемо за цими навчаннями. Аеродроми, які противник використовує на території Білорусі, під пильним наглядом наших розвідок. Тому реагуватимемо відразу, якщо будуть якісь загрози. Зараз особливих ознак загрози немає, говорити про якесь величезне угруповання не можна", – зазначив Ігнат.

Він також прокоментував перекидання рф восьми винищувачів до Білорусі та чотирьох транспортних літаків.

"Запланували вони навчання, то, мабуть, якась мета у них є. Можливо, перегрупування військ, перекидання ще якихось додаткових сил. А може, навпаки – перекинуть на східний напрямок. Вони вже тягали та комплекси С-300 і бронетехніку кілька місяців тому", – сказав Ігнат.

При цьому, за його словами, дістатись Києва раптово ворогові точно не вдасться, і навіть "долетіти до кордону".

Очікується, що військові навчання у білорусі триватимуть до 1 лютого. Підняття стратегічної авіації та винищувачів по ту сторону може супроводжуватися повітряними тривогами. Їхня кількість з найближчим часом може зрости.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що очільник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль попереджає, що авіанавчання у Білорусі вплинуть на ритм життя всієї України, і що один із таких тренувальних польотів може стати нетренувальним.

25 липня 2024
Київський тролей-убивця: як його власники розвинули цілу мережу атракціонів та неодноразово потрапляли у скандали
Після того, як 21 липня у Києві, над Дніпром, обірвався трос канатної переправи, що призвело до загибелі людини, правоохоронці провели вже низку слідчих дій. Власники атракціону обіцяють співпрацювати...
15 липня 2024
На ВЛК медичний огляд не проводять – уся інформація про хвороби має бути у "HELSI". Юрист Катерина Аніщенко – про те, як відбувається ВЛК
16 липня спливають 60 днів, що були відведені, згідно із законом про посилення мобілізації, на оновлення військово-облікових даних усім військовозобов'язаним українцям. RegioNews поцікавився у юриста ...
12 липня 2024
Чому влада звільнить прем'єр-міністра Дениса Шмигаля
В Офісі президента всерйоз думають про звільнення прем'єр-міністра. Хто його може замінити, наскільки реальною є трансформація Кабміну та яких призначень в уряді ще чекати найближчим часом
04 липня 2024
На зиму є три сценарії в енергетиці, і найгірший – світло даватимуть по 2-3 години. Експерт Юрій Корольчук – про стан української енергосистеми
Українці продовжують готуватися до прогнозованих масштабних відключень світла під час найближчого опалювального сезону. RegioNews поцікавився в експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук...
У Запоріжжі правоохоронець вкрав у померлого чоловіка майже 800 тисяч гривень
27 липня 2024, 01:35
На Вінниччині 17-річний юнак вбив молоду жінку
27 липня 2024, 00:12
Відпочивав разом із друзями: на Закарпатті чоловік втопився в озері
26 липня 2024, 23:23
Росіяни атакували дроном житлові будинки в Запорізькому районі: поранені 3 цивільних
26 липня 2024, 22:06
У застосунку Резерв+ став доступним статус бронювання від мобілізації, — Міноборони
26 липня 2024, 21:44
За тиждень Сили оборони знищили майже 8000 ворожих БпЛА
26 липня 2024, 21:15
Злочинних наказів не виявили: у 59 ОМПБр завершили службову перевірку
26 липня 2024, 20:45
Я нічого не робив: підозрюваний у вбивстві Фаріон заперечив свою причетність
26 липня 2024, 20:15
Гауляйтер Пасічник отримав підозру за організацію примусової "мобілізації" на Луганщині
26 липня 2024, 19:42
Війська Росії вдарили по Нікопольщині: серйозні поранення отримав чоловік
26 липня 2024, 19:00