Відсутність світла понад 50 годин і порушення при відключенні. Яка ситуація з електроенергією в країні
Де ситуація найскладніша
За даними енергетиків, одна з найскладніших ситуацій спостерігається в центрі країни – зокрема, Києві.
"Ситуація в центральному регіоні, зокрема і в Києві, залишається все ще складною. Ворог вночі знову обстрілював артилерією деокуповані райони на сході та півдні, внаслідок чого пошкоджено електромережі. Ремонтні роботи вже розпочато", – йдеться в повідомленні.
Зі свого боку голова Київської ОВА Олексій Кулеба констатував, що після російської атаки дронами 19 грудня підключити до мережі всіх споживачів області все ще не вдалося. А в деяких будинках електроенергії немає вже понад 50 годин.
У Черкаській та Сумській областях же діють графіки погодинних відключень. Також їх запровадили і у Львівській області. Планують дотримуватись графіків і в Полтавській області.
Скільки Росія випустила ракет по електромережах України
Загалом же, за словами голови правління "Укренерго" Володимира Кудрицького, по електромережах України Росія запустила понад 1 000 важких ракет і дронів-камікадзе. Що, за його словами, є найбільшою в історії людства кампанія зі знищення енергосистеми.
Кінцева мета росіян, зазначив Кудрицький, – повне знеструмлення України. Для чого вони використовують "дуже чіткі стратегії, аби завдати якомога більшої шкоди енергосистемі".
В Україні фіксують масові порушення у галузі електроенергетики
В Україні під час першого етапу перевірок зафіксували 193 порушень у галузі електроенергетики. Київ виявився серед лідерів. Під головуванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля відбулась нарада Антикризового енергетичного штабу.
За його словами, Україна співпрацює з більше ніж 30 країнами світу щодо поставок обладнання, яке необхідне для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури.
"Окремо учасники наради приділили увагу питанню забезпечення справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії", - повідомила пресслужба Кабміну.
За словами голова Держенергонагляду Руслана Слободяна, під час першого етапу перевірок в Україні зафіксували 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики. Найпоширенішими виявились:
- порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
- застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;
- відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
- недотримання тривалості відключення;
- відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.
Лідерами щодо виявлених порушень були:
- ПрАТ "Волиньобленерго";
- ПрАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі";
- АТ "Полтаваобленерго";
- ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі";
- ВАТ "Тернопільобленерго";
- ВАТ "Чернігівобленерго".
Найменше порушень зафіксували в:
- АТ "Прикарпаттяобленерго";
- АТ "Харківобленерго";
- ПрАТ "Кіровоградобленерго".
На операторів систем розподілу були складені відповідні акти, а порушення мають бути усунені до 31 грудня.
Суспільству звітуватимуть про порушення
Прем'єр-міністр також дав завдання щоп'ятниці надавати публічний звіт для суспільства щодо виявлених порушень в операторів системи розподілу та щодо вжитих заходів для їх усунення.