UA | RU
30 листопада 2022, 18:07

Обшуки у Мураєва і попів, пов'язаних з Медведчуком. Що цікавого СБУ знайшла у фанатів "русского міра"?

Служба безпеки України 30 листопада провела низку обшуків у прихильників "русского міра". Зокрема, силовики завітали до попів у Мукачівській єпархії УПЦ (Московського патріархату), яких пов'язують із Віктором Медведчуком, та керівника забороненої проросійської партії "Наші" Євгена Мураєва
Служба безпеки України 30 листопада провела низку обшуків у прихильників "русского міра". Зокрема, силовики завітали до попів у Мукачівській єпархії УПЦ (Московського патріархату), яких пов'язують із Віктором Медведчуком, та керівника забороненої проросійської партії "Наші" Євгена Мураєва
Фото з відкритих джерел

Обшуки у Мукачівській єпархії УПЦ (МП)

За даними СБУ, контррозвідувальні заходи проводилися на території одного з монастирів. Правоохоронці оглядали територію, а також перевіряли церковників на предмет їхньої "причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України".

Метою обшуків у СБУ називали перевірки даних про наміри використання єпархії як осередку "русского міра", недопущення використання приміщень УПЦ для приховування росіян та зберігання заборонених предметів, а також запобігання ймовірним провокаціям та терактам.

Судячи з опублікованих СБУ фото, йдеться про Кирило-Мефодіївський жіночий монастир під Свалявою.

Відомо, що церковники цього монастиря у хороших відносинах з підозрюваним у держзраді нардепом Віктором Медведчуком і його дружиною Оксаною Марченко, які регулярно їх фінансували. У мережі чимало інформації про те, що під час богослужінь у цьому монастирі згадують російського попа Кирила Гундяєва, який благословив армію РФ на війну в Україні.

Обшуки у Мураєва

Також співробітники СБУ провели серію обшуків у керівника забороненої проросійської партії "Наші" Євгена Мураєва. СБУ вилучила готівку, в тому числі в рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони.

"Заходи відбувалися за місцями проживання та в офісах самого Мураєва і його рідні, а також у його найближчих соратників",- йдеться в повідомлення.

Як зазначали в СБУ, обшуки були проведені в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

В спецслужбі нагадали, що наразі Мураєв переховується від правосуддя за кордоном. Попри це співробітники СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика. Їхні висновки свідчать про наявність у цього діях ознак злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). А саме - в контексті заподіяння шкоди інформаційній безпеці України.

Також, за матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу "НАШ" неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції.

Нагадаємо, 22 листопада СБУ проводила обшуки у Києво-Печерській Лаврі. Тоді було перевірено понад 350 церковних споруд та 850 осіб. Зазначається, що понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни РФ, що перебували на території об’єктів.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram