UA | RU
10 ноября 2016, 10:10

Голова Бахмацької РДА Віктор Міщук вимиває бюджетні кошти через підставні фірми

Голова Бахмацької районної державної адміністрації Міщук Віктор Федорович є найбільш скандальним очільником РДА в усій Чернігівській області. І справа не одноковому імені та по-батькові з кривавим диктатором Януковичем, а в тому, що будучи чиновником, Віктор Міщук активно займається бізнесом, в тому числі, паразитуючи на місцевому бюджеті. Всього лиш за кілька років підставні компанії Віктора Міщука вивели з районного бюджету 9 мільйонів 671 тисячу гривень.

Декілька років тому голова Бахмацької РДА Віктор Міщук та його перший заступник Володимир Цепух створили організоване злочинне угруповування, метою якого стало вимивання коштів місцевого бюджету.

В результаті, всі підрядні роботи по благоустрою міста і району Бахмаччини (будівлі держустанов, дороги, комунікаційні мережі тощо) здійснюються однією фірмою – ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС», керівником якої є сестра першого заступника голови РДА Цепуха В. Г. – Добролежа Наталія Григорівна, яка є дружиною Сагателяна Артака Бабкеновича – засновника цієї ж компанії).

Для розроблення фіктивних проектів із завищеними кошторисами родинами керівництва Бахмацької РДА залучається кишенькова фірма – ТОВ «ЛЮКС-ІНТЕРНЕТ» (м. Чернігів, керівник – Пилипенко Олена Сергіївна), яка розробляє будівельні проекти, кошториси під «конкретні побажання» голови Бахмацької РДА. 

Голова Бахмацької РДА Міщук Віктор Федорович, попри антикорупційне законодавство, успішно суміщає державну службу із прибутковою підприємницькою діяльністю.

Пан Міщук є реальним власником ТОВ «Бахмач-Хліб», яке він очолював до визнання підприємство банкрутом. Наразі на території підприємства працює цех по випічці кондитерських виробів. Як справжній любитель кондитерки, Віктор Федорович контролює «касу» цеху особисто.

На посаді голови Бахмацької РДА Віктор Міщук через свого першого заступника Цепуха Володимира Григоровича контролює фінансові потоки в районі. Для вимивання коштів із районного бюджету він призначив свою людину Журбу Ларису Миколаївну начальником відділу освіти Бахмацької РДА, оскільки саме у відділі освіти проходить значна частина державних закупівель і є можливість отримувати «відкати».

У 2015 році Бахмацькою РДА було оголошено тендер на закупівлю вугілля в відділ освіти Бахмацької РДА на загальну суму 300000 гривень. В тендері брали участь такі підприємства, як ПП «ПСВ», ПП «Міжрайпаливо», ПП «Автоцентр», ФОП «Петренко Інна Леонідівна». Усі підприємства по факту належать Лозяну Федору Івановичу, який займається продажем вугілля державним установам Чернігівської області. Тобто, це людина, яку закріпили в області «смотрящим» за вимиванням бюджетних коштів на опаленні закладів освіти та медицини.

Лозян Федір Іванович напряму знайомий та активно співпрацює з головою Бахмацької РДА Міщуком Віктором Федоровичем та його заступником Цепухом Володимиром Григоровичем. За винагороду в розмірі 20% від загальної суми було виграно тендер ПП «ПСВ», яке підконтрольне Лозяну Ф.І.

Згідно умов тендеру, на відділ освіти було поставлено вугілля, яке не відповідало тендерним умовам. Так, на підставі проведеної працівниками міліції перевірки було порушено кримінальне провадження, однак вказані провадження розслідуються формально (є вказівка з області загальмувати розслідування цієї справи).

Не дивлячись на відкриття кримінальних проваджень, службові особи ПП «ПСВ» та ПП «Міжрайпаливо» все одно продовжують брати активну участь та перемагати у тендерах по закупівлі вугілля кам’яного за державні кошти, використовуючи вже інші підконтрольні собі підприємства. При цьому, голова тендерного комітету, котра уповноважена на проведення відкритих торгів, не витримуючи тиску з боку голови та заступника РДА, вимушена приймати незаконні рішення по визнанню переможцями злочинних підприємств.

Зокрема, у квітні 2016 року був оголошений тендер на закупівлю вугілля відділом освіти Бахмацької РДА на загальну суму 300000 грн. та Бахмацьким центром первинної медико-санітарної допомоги на загальну суму 300000 гривень. Віктор Міщук затягнув на тендер підприємство КП «Паливокомуненерго» з Сумської області, якому було надано перевагу в виграші даного тендеру.

Службовим особам РДА було отримано «відкат» в розмірі 15% від суми виграного тендеру, однак дане підприємство надало фіктивні договори закупки фабричного вугілля, хоча підприємство з фабрикою не працює і не працювало.

 

Приведемо декілька напрямків «роботи» цієї банди бюджетних крадіїв:

1. Серйозні зловживання були виявлені при будівництві водогону до головного корпусу Бахмацької центральної районної лікарні з можливістю підключення житлових будинків північно-східної частини міста. Цей водогін будувався в два етапи. Спочатку у 2013 р. частину коштів виділила Чернігівська облрада. Вона ж визначила виконавця робіт та фірму, яка розробляла проект будівництва. Виділивши кошти, Віктор Міщук з порушенням тендерних процедур з невідомих причин вибрав іншу фірму-підрядника, а саме –ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС», керівником якого є сестра першого заступника Бахмацької РДА Володимира Цепуха В. Г. – Добролежа Наталія Григорівна, яка є дружиною Сагателяна  Артака Бабкеновича – засновника фірми. Ці «рєбята» так відремонтували водогін, що довелося виділяти додаткові кошти на ліквідацію численних проривів труб. Варто зазначити, що переможцем тендерної процедури стала інша фірма – ПФ «БУДТЕХСЕРВІС». Таким чином, вибір головою Бахмацької РДА переможця торгів базувався виключно на його родинних зв’язках, і носить корупційний характер.

2. Реконструкцією та ремонтом закладів держустанов (БК Мітченки, дитячий садок в м. Батурин, заміна вікон та віконних блоків в ЗОШ №1, Бахмацькій гімназії та ясла садок Березка) займалась також ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС». З’ясувалось, що ця компанія була обрана особисто головою РДА Віктором Міщуком, без врахування досвіду та наявності сучасного обладнання, детальна специфікація на проведення робіт і характеристики віконних блоків відсутня. Це дозволило маніпулювати цінами при установці найдешевших віконних блоків. Внаслідок вимивання коштів родинами керівництва Бахмацької РДА, при ремонті дахів економились кошти за рахунок закупівлі дешевих неякісних будматеріалів, порушувалась технологія та будівельні вимоги. Роботи проводились некваліфікованими  працівниками. Це призвело до зриву даху вітром, корозії металу, протікання і враженню грибком.

3. Не гребує банда Міщука й збагаченням за рахунок простих сільських дітей Бахмацького району. ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС» без тендерних процедур здійснює постачання паливно-мастильних матеріалів для шкільних автобусів.

4. На сесії районної ради було додатково виділено 25 тис грн. для придбання паливо-мастильних матеріалів для відділу освіти.  На ці кошти постійно здійснюється заправка автомобіля голови РДА Віктора Міщука.

5. Міщук В. Ф. співпрацює з директором ПП «Бахмачбуд» Вовком Миколою Михайловичем (рідний дядько першого заступника голови РДА Цепуха В. Г.), який також освоює бюджетні кошти, які виділяються на ремонт об’єктів Бахмацької РДА  (за дані послуги Вовк М.М. дає «відкат» в розмірі 20% від загальної суми виконаних робіт).  Всі інші будівельні організації з району витісняються.

5.Міщук В. В. неофіційно являється власником ТОВ «Бахмач-Хліб», яке очолював до визнання підприємство банкрутом. На даний час на території підприємства є цех по випічці кондитерських виробів, яке контролює Міщук В. Ф. 

 

6.У 2016 році Міщук В.Ф. повністю зірвав виконання плану військового призову.

7.Повністю саботує процес децентралізації та  реформу місцевого самоврядування. Позиція Міщука В.Ф.: «один район-одна  громада». Голова РДА приймає участь у сходах сіл, місцевих сесіях, на яких намагається перешкодити добровільному об’єднаю територіальних громад, використовуючи методи шантажу, погроз та надання неправдивої інформації. Проводить залякування вчителів, завідуючих медичних закладів та закладів культури щодо висловлення думки по утворення ОТГ. Цитата: «Проголосуєте за створення ОТГ – залишитесь без роботи». Так було сказано паном Міщуком в переддень сесій сільських рад в селах Городище, Обмачево, Пальчики всім працівникам бюджетної сфери.

8.Задіяний у розкраданні та нецільовому використанні бюджетних коштів:  при закупівлі картоплі для районного територіального центру, лікарень, шкіл тощо (якщо вартість картоплі на базарах – 2.20 грн., то по закупівельних документах в РДА – від 3.00 до 4.30 грн.). Вже довгий період часу закупівля картоплі РДА проводиться в однієї  особи.

9.Міщук В.Ф. примусово проводив вилучення коштів у сільських радах, в яких було перевиконання бюджету,  на ремонт  районного будинку культури та стоматологічного відділення Бахмацької ЦРЛ, завідувачем якого є дружина Міщука В.Ф.

 

До організованого злочинного формування голови Бахмацької РДА Міщука Віктора Федоровича входять:

1.Директор ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» Сагатилян Артак Бабкенович проводить капітальні та ямкові роботи на території Бахмацького району. Дане підприємство створено ОПГ Міщука для того, щоб вивести грошові кошти з підприємства, які надходять як з державних установ, так і з приватних. Він конвертує мільйони гривень через низку фіктивних підприємств, а саме через ТОВ «Спред-Продакшн» та ТОВ «Укр-Інторг».

2.Директор ТОВ «Стаб Груп» Добролежа Наталія Григорівна, засновником є Сагатилян Артак Бабкенович - на державні установ поставляє паливо через заправку «Стат Бат». Гроші конвертують через низку своїх підприємств, а потім виводять на фіктивні підприємства.

3.Директор «Інвестбуд Плюс» Сівер Ігор Васильович, засновником є Сагатилян Ашот Бабкенович, дане підприємство зареєстроване у місті Києві.

4.Директор ТОВ «Укревробуд Плюс» директор Сагатилян Льова Ашотович.

5.Лозяна Федор Іванович, контролює ПП «Міжрайпаливо», ПП «Автоцентр», ФОП «Петренко Інна Леонідівна» та ТОВ «Сіверпромбуд».

6.Директор ПП «Бахмачбуд» Вовк Микола Михайлович, який фактично освоює всі бюджетні кошти, які виділяються на ремонт об’єктів Бахмацької РДА (за дані послуги Вовк М. М. дає Віктору Міщуку відкат в розмірі 20% від загальної суми виконаних робіт).

 

Через «рідну» фірму – ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС» у 2015 році Віктор Міщук заволодів частиною наступних коштів:

1.1 мільйон 585 тисяч гривень – Будівництво водогону до головного корпусу Бахмацької ЦРЛ з підключенням населення Північно-Східної частини м. Бахмач Чернігівської обл. 

2.345 тисяч гривень  – Реконструкція будівлі Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з заміною вікон та віконних блоків по вул. Я.Мудрого, 4, м. Бахмач.

3.295 тисяч гривень  – Реконструкція будівлі Бахмацької гімназії з заміною вікон та віконних блоків по вул. Я.Мудрого, 4, м. Бахмач. 

4.346 тисяч гривень  – Реконструкція будівлі дошкільного навчального закладу "Ясла-садок №3 "Берізка" Бахмацької міської ради з заміною вікон та віконних блоків по вул. Першотравнева, 34, м. Бахмач.

5.897 тисяч гривень – Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Я.Мудрого в м. Бахмач Чернігівської області.

6.904 тисячі гривень  – Капітальний ремонт асфальтобетонного покриття вул. Зої Космодем’янської в м. Бахмач Чернігівської області.

7.228 тисяч гривень  – Капітальний ремонт асфальтобетонного покриття вул. Перемоги в м. Бахмач Чернігівської області. 

8.327 тисяч гривень  – Капітальний ремонт асфальтобетонного покриття  вул. Конотопської в м. Бахмач Чернігівської області.

9.3 мільйони 204 тисячі гривень  – Будівництво з’єднувального водопроводу по вул. Мечнікова та Дачній в м. Бахмач Чернігівської області. 

10.587 тисяч гривень  – Вибірковий капітальний ремонт мереж вуличного освітлення по вулицях Піонерська, Маяковського, Розумовського, Космодем’янської, Тельмана, Білоножко, Конотопська, Горького, Орджонікідзе, Богунцева, Вільямса, Достоєвського, Свердлова, Перший провулок Достоєвського, Другий провулок Достоєвського в м. Бахмач Чернігівської області.

11.423 тисяч гривень  – Капітальний ремонт покрівлі стоматологічного відділення Бахмацької  центральної районної лікарні  по вул. Жовтнева, 66, м. Бахмач. 

12.164 тисячі гривень  – Реконструкція будівлі Бахмацької загальноосвітньої школи I-III ступеня № 4 із заміною вікон та віконних блоків по вул. Б. Хмельницького,11, м. Бахмач. 

13.366 тисяч гривень  – Реконструкція будівлі Бахмацької загальноосвітньої школи I-III ступеня № 5 із заміною вікон та віконних блоків по вул. Пушкіна, 3, м. Бахмач.

 
21 февраля 2024
Эксперт Виталий Кулик: Мы стоим на пороге крупного политического кризиса
Политический эксперт, директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик в интервью RegioNews рассказал о том, когда Валерий Залужный решится пойти в большую политику, возможны л...
16 февраля 2024
Тарифный ад для должников: почему украинцам, не платящим за "коммуналку", не будет покоя
С нового года должники за оплату жилищно-коммунальных услуг снова оказались на крючке у компаний, предоставляющих эти услуги. Отключение, пеня и даже суд – вот что будет ждать тех, кто привык потребля...
09 февраля 2024
Билет в космос, часы по миллиону гривен и сотни тысяч долларов "под подушкой": что декларируют мэры городов
Мэры областных центров Украины показали свои декларации за 2022 год. В большинстве из них – просто безумные состояния, среди которых есть дорогие квартиры, дома и часы, а семья одного из глав городов ...
07 февраля 2024
Сможет ли Зеленский посадить Порошенко
Петр Порошенко вскоре может оказаться на скамье подсудимых и получить реальный срок. Его подозревают в финансировании террористических организаций и государственной измене, которые в условиях военного...