UA | RU
28 липня 2023, 10:12

У Силах оборони попередили про нові атаки рф на інфраструктуру та прибережну зону України

Фото: Facebook

Російські війська накопичують сили, щоб посилити атаки на інфраструктуру та прибережну зону України

Про це передає RegioNews з посиланням на заяву речниці Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк в ефірі телемарафону.

"Ворог накопичує сили, аби посилити атаки на нашу інфраструктуру, прибережну зону тощо. З радіоперехоплень ми чуємо, що окупанти попереджають у морі цивільні судна про неможливість прямування до українських портів", - сказала Гуменюк.

Вона також додала, що потужний шторм, що був останніми днями, приніс до узбережжя Чорного моря чимало російських мін.

"Протягом минулих двох днів біля наших берегів підірвалося понад 10 ворожих мін. Лише дві з них було знищено контрольовано. У зв’язку з тим, що зараз обмежений доступ українців до узбережжя, ніхто не постраждав" - розповіла речниця.

За її словами, небезпека є і не тільки через шторм, а ще й тому, що окупанти почали ставити більше мін.

Також Гуменюк розповіла про ситуацію на Кінбурнській косі. Там росіяни ховають свою техніку за будинками цивільних мешканців. Окрім того, окупанти мінують околиці сіл, аби мирні українці не змогли залишити свої населені пункти.

"Проте ми все одно успішно працюємо по артилерії окупантів, коли ті виводять свою зброю на вогневі позиції. Морально-психологічний дух росіян, що перебувають на Кінбурнській косі, вкрай низький. Там не проводиться ротація через нестачу особового складу. Тому вони купили квиток в один кінець", - зазначила речниця.

Крім того, речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігнат зазначив, що, за даними Генштабу, все ж таки є висока ймовірність ракетних ударів РФ.

"Тому треба бути пильними й щоразу реагувати на ті повідомлення, які ми даємо щодо повітряних загроз", - наголосив речник.

Нагадаємо, у ніч на 27 липня російські окупанти завдали ракетного удару по портовій інфраструктурі Одеської області, загинув охоронець.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
12 червня 2026
Політичні ігри. Чому найбільше місто Київщини ризикує замерзнути взимку
Місто Біла Церква раніше залишилося без міського голови, а зараз, схоже, може залишитися і без міської ради
Російські атаки на Харківщину: 2 загиблих і 7 поранених за добу
26 червня 2026, 08:59
У Харкові чоловік напав із ножем на ТЦК: загинув військовий, ще один поранений
26 червня 2026, 08:47
Командира "Скелі" відсторонили на тлі перевірок: подробиці
26 червня 2026, 08:45
Нічний дронова атака на Запоріжжя: кількість травмованих зросла
26 червня 2026, 08:39
Кому вигідна історія про політичний союз Зеленського і Залужного
26 червня 2026, 08:25
У Кривому Розі чоловік з гранатою погрожував перехожим: його затримали
26 червня 2026, 08:21
На Сумщині через обстріли пошкоджені будинки, АЗС та підприємства: є постраждалі
26 червня 2026, 08:12
Ворог атакував два райони Дніпропетровщини: пошкоджені будинки та АЗС
26 червня 2026, 07:58
СБУ посилює тиск на РФ: Зеленський затвердив 40-денну операцію
26 червня 2026, 07:51
РФ атакувала енергооб’єкт на Одещині: без світла залишилися Вилкове та частина громади
26 червня 2026, 07:49