Як далеко можуть летіти іранські дрони і чим вони небезпечні: відповідь ЗСУ
Іранські Shahed-136 – дуже складна мета для українських зенітників, адже ці дрони-камікадзе досить маленькі, а летіти можуть на тисячі кілометрів
Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону 5 жовтня, пише RegioNews.
"Ціль складна, вона не така великогабаритна: розмах крил – 2,5 метра, маса – 200 кілограмів, бойова частина складає 40 кг. Це фактично – як артилерійський снаряд, який летить зі швидкістю 120 кілометрів на годину, а при заході на ціль – опускається з більшою швидкістю", - пояснив Ігнат.
За його словами, у іранських рекламних роликах заявляють, що відстань застосування цього БПЛА становить 2,5 тисячі кілометрів. Однак фахівці кажуть, що цей безпілотник-камікадзе навряд чи подолає таку відстань, тому що при такій масі та швидкості відповідно йде розхід палива. Ігнат зауважив, що існує ряд факторів, які свідчать, що такий дрон може летіти близько тисячі кілометрів.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ зазначив, що удар, який прийшовся по Білій Церкві було завдано безпілотниками, які прилетіли з півдня, однак очікувати нових ударів можна й з інших напрямків, адже противник міг перекинути ці дрони і в окупований Крим, і в Білорусь.
За словами Ігната, Росія переключилася з використання високоточних ракет, які коштують мільйони доларів Х-101, Калібр, Х-555, Іскандер, на безпілотні апарати.
Тепер для знищення цих дронів українській армії потрібні різні засоби протиповітряної оборони, зокрема зенітні гармати та великокаліберні кулеметні системи, які можуть знищувати "шахіди" на різних етапах.
Нагадаємо, 5 жовтня росіяни атакували дронами-камікадзе Білу Церкву.