UA | RU
10 лютого 2020, 08:49 11

Українців будуть викликати у військкомати за СМС

В українській армії введуть електронні військові квитки: в Міноборони існує проект автоматизації процесів під "кодовою назвою "Пласт".
В українській армії введуть електронні військові квитки: в Міноборони існує проект автоматизації процесів під "кодовою назвою "Пласт".
Фото: facebook

Як повідомляє "Regionews", про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк інтерв'ю Радіо Свобода.

"У цьому році (2020 - ред.) він уже буде. Вже зараз ми з ним працюємо. У тестовому режимі буде в кінці першого кварталу. І в першому півріччі вже запрацює. Це перехід на безпаперову форму", - пояснив міністр.

Він також зазначив, що існує цілий ряд напрямків саме з електронного документообігу.

"У першому півріччі у нас вже будуть перші електронні військові квитки як тестові, хоча їх поширення займе деякий час. Може, ще рік", – розповів Загороднюк.

При цьому чиновник пояснив, що це буде картка зі штрих-кодом.

"Він може бути у вас і на телефоні, і як пластикова картка. Це набагато краще, ніж той, що є зараз, навіть в будь-яких польових умовах. Це буде картка зі штрих-кодом, якому відповідатиме запис в електронній системі. Ми презентуємо цей проект вже в лютому", – сказав Загороднюк.

Міністр додав, що уряд збирається оцифрувати весь військовий облік.

"Тому що у нас є база даних офіцерського складу, ми формуємо базу всіх військовослужбовців, солдатів і сержантів, але ще буде база всіх військовозобов'язаних. Це мільйони людей. Звичайно, на це піде час. Ми співпрацюємо з Кабміном, з їх цифровими програмами. І коли це буде реалізовано, то фактично отримання всіх паперів з військкомату, якщо вам не треба туди приходити, як у центр комплектації, підписати контракт або вступити на службу і так далі, ви зможете отримувати віддалено, через електронний цифровий підпис і без приходу в сам військкомат", – обіцяє голова Міноборони.

Також він запевнив, що гроші з бюджету на це, техніку на військкомати закуповують вже в першому кварталі 2020 року.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews