Із Полтавщини відправили Херсонщині 420 тонн питної води й різне спорядження, – Дмитро Лунін
Після підриву окупантами Каховської ГЕС Полтавщина активно допомагає жителям Херсонської області. Перший масштабний транш відправили 8 червня – п'ять вантажівок зі 100 тоннами питної води. На початку цього тижня спрямували вже третій – 14 фур із питною водою й найнеобхіднішими речами
"Підставили плече Херсонщині з перших днів. Спрямували допомогу з обласного матеріального резерву, долучилися також громади, соціально відповідальний бізнес, благодійники. Вже спрямували для допомоги жителям цієї області 21 вантажівку з гуманітарною допомогою. З Полтавщини відправили Херсонщині 420 тонн питної води й різне спорядження. Човни, двигуни для човнів, мотопомпи і рукави до них, рятувальні й страхові жилети, рятувальні кола, повітропідігрівники, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – Крім того, спрямували 10 мільйонів гривень з обласного бюджету на допомогу Херсонщині".
Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик відвіз другий гуманітарний вантаж від області, координував роботу щодо передачі допомоги у Херсоні. Зустрівся з керівництвом Херсонської обласної військової адміністрації, щоб проговорити потреби.
"Продовжуємо допомагати Херсонщині, реагуючи на актуальні потреби. Досі вкрай необхідна питна вода. Бо коли відходитиме вода, є ризик обміління колодязів. Тим паче воду з криниць можна буде вживати тільки після того, як їх прочистять і перевірять зразки в лабораторії, – сказав Олексій Бруслик. – Після спаду підтоплення в населених пунктах Херсонської області конче необхідна спеціальна комунальна техніка для прибирання вулиць від бруду, поливні й аварійні машини".
Водоканали Полтави та Кременчука вже погодилися відправити свою техніку разом із персоналом до Херсона, соціально відповідальний бізнес надає два молоковози для розвезення питної води. Громади Полтавщини теж розглянуть можливість у наданні такої техніки. Машини не вилучатимуть, а відправлять у Херсонську область для виконання необхідних робіт разом із водіями та спеціалістами.
Нагадаємо, раніше Дмитро Лунін повідомляв, що на Полтавщині відкрили перший Центр реабілітаційної медицини. Там "ставлять на ноги" найважчих пацієнтів після поранень на війні чи, наприклад, після травм в аваріях.
Також нещодавно на Полтавщині вперше виконали трансплантацію серця.