UA | RU
08 травня 2023, 14:01

У Львові професор з фальшивими дипломами 13 років пропрацював у виші: подробиці скандалу

фото з відкритих джерел

У Львівському університеті ветеринарної медицини та біотехнологій викрили професора Василя Андріїва з фейковими дипломами, який очолював кафедру права, влаштовував семінари з прокурорами, поліціянтами та адвокатами. Його підозрюють у шахрайстві

Про це повідомляє ТСН, передає RegioNews.

Слідство з'ясувало, що дипломи кандидата та доктора юридичних наук — фейкові. Цієї інформації не знали у ВНЗ та навіть Міносвіти погоджувало наступні вчені звання фігуранту.

"Кабінет гарний, він ремонт зробив. Не пив, не курив, ходив на роботу, виходив, казав "добрий день", "будьте здорові", — розповіла комендантка Ганна про Андріїва.

За її словами, для усіх стало шоком, що їхній професор має фальшиві документи. У чоловікові засумнівалися, коли ним раптом зацікавилися слідчі, які з'ясували інформацію. Андріїв викладав в університетах понад 13 років.

У поліції розповіли, що з фальшивими документами чоловік влаштувався на роботу в один зі Львівських вишів у 2009 році.

У Львівському національному аграрному університеті Василь Андріїв був викладачем. Згодом в нього з'явився диплом доктора юридичних наук, який був нібито виданий столичним університетом. Фігурант став викладачем університету ветеринарної медицини та біотехнологій та очолював кафедру права.

"Він подав заяву на професора і ми не мали ніякої підстави не рекомендувати. Інформації про те, що дипломи були не дійсні, сфальсифіковані — ми не мали", — кажуть працівники університету.

Проректор наголошує, що проводити перевірку на справжність диплома самостійно не можна. За його словами, навіть у Міносвіти не помітили нічого підозрілого.

Андріїв був активним та здобув повагу в університеті.

"Зібрав семінар був, де були представлені з силових структур, і з прокуратури люди, з поліції, з адвокатури. Чесно говорячи, не міг собі навіть подумати, що там щось не так, і, наскільки мені відомо, він також практикував і за кордоном", — кажуть в університеті.

Як виявилось, Василь Андріїв справді співпрацював з адвокатським бюро у Польщі. Там відмовилися коментувати ситуацію.

"На підставі підроблених дипломів зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно… виплачувались усі відповідні доплати. Загальна сума незаконних виплат близько 700 тисяч гривень", — розповіли в поліції.

Василь Андріїв, якого підозрюють в шахрайстві, відкидає будь-які звинувачення.

"Поки я відмовляюся від будь-яких коментарів. Звичайно, що я вину не визнаю. Буду подавати на експертизу і все буде вирішуватися в суді. Я не хочу, щоб будь-яке моє слово зараз стало погіршенням мого становища, адже мене там облили брудом з усіх сторін", — заявив підозрюваний.

Ще до оприлюднення скандалу професор звільнився з університету. Там провели службове розслідування і врешті Мініосвіти перевірило і надало відповідь про несправжність дипломів. Всі вчені звання в Андріїва забрали.

"Дуже сумно і дуже боляче, але я не була здивована, бо нам потрібно міняти і роботу університету, і, як бачимо, роботу Міністерства освіти теж потрібно міняти", — каже колега Алла Венярська.

Наразі поліція вже скерувала до суду справу за шахрайство та підробку документів. Чоловіку загрожує покарання у вигляді до 8 років за ґратами.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила бізнесмена зі Львова, який в обхід санкцій постачав до Росії Rolls-Royce та Maybach. Його клієнтами були працівники "Газпрому" та Russia Today.

25 липня 2024
Київський тролей-убивця: як його власники розвинули цілу мережу атракціонів та неодноразово потрапляли у скандали
Після того, як 21 липня у Києві, над Дніпром, обірвався трос канатної переправи, що призвело до загибелі людини, правоохоронці провели вже низку слідчих дій. Власники атракціону обіцяють співпрацювати...
15 липня 2024
На ВЛК медичний огляд не проводять – уся інформація про хвороби має бути у "HELSI". Юрист Катерина Аніщенко – про те, як відбувається ВЛК
16 липня спливають 60 днів, що були відведені, згідно із законом про посилення мобілізації, на оновлення військово-облікових даних усім військовозобов'язаним українцям. RegioNews поцікавився у юриста ...
12 липня 2024
Чому влада звільнить прем'єр-міністра Дениса Шмигаля
В Офісі президента всерйоз думають про звільнення прем'єр-міністра. Хто його може замінити, наскільки реальною є трансформація Кабміну та яких призначень в уряді ще чекати найближчим часом
04 липня 2024
На зиму є три сценарії в енергетиці, і найгірший – світло даватимуть по 2-3 години. Експерт Юрій Корольчук – про стан української енергосистеми
Українці продовжують готуватися до прогнозованих масштабних відключень світла під час найближчого опалювального сезону. RegioNews поцікавився в експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук...
У Запоріжжі правоохоронець вкрав у померлого чоловіка майже 800 тисяч гривень
27 липня 2024, 01:35
На Вінниччині 17-річний юнак вбив молоду жінку
27 липня 2024, 00:12
Відпочивав разом із друзями: на Закарпатті чоловік втопився в озері
26 липня 2024, 23:23
Росіяни атакували дроном житлові будинки в Запорізькому районі: поранені 3 цивільних
26 липня 2024, 22:06
У застосунку Резерв+ став доступним статус бронювання від мобілізації, — Міноборони
26 липня 2024, 21:44
За тиждень Сили оборони знищили майже 8000 ворожих БпЛА
26 липня 2024, 21:15
Злочинних наказів не виявили: у 59 ОМПБр завершили службову перевірку
26 липня 2024, 20:45
Я нічого не робив: підозрюваний у вбивстві Фаріон заперечив свою причетність
26 липня 2024, 20:15
Гауляйтер Пасічник отримав підозру за організацію примусової "мобілізації" на Луганщині
26 липня 2024, 19:42
Війська Росії вдарили по Нікопольщині: серйозні поранення отримав чоловік
26 липня 2024, 19:00