UA | RU
24 липня 2023, 15:19
Реклама

Потреба в залізі та фізична активність

Залізо – це хімічний елемент, який зустрічається в організмі людини і є одним з найважливіших мінералів. Воно входить до складу багатьох білків та ферментів, зокрема гемоглобіну та міоглобіну. Крім того, залізо позитивно впливає на імунну та нервову системи людини і має антиоксидантні властивості. Крім того, незважаючи на важливу роль, яку відіграє залізо, організм не здатний виробляти його самостійно. Це означає, що воно повинно надходити з їжею, а якщо це важко, необхідно приймати відповідні харчові добавки.

Дефіцит заліза у спортсменів

Рівень заліза в організмі людини слід контролювати, особливо людям, які займаються фізичною активністю. Цікаво, що хоча кажуть, що спорт - це здоров'я, у випадку з залізом, під час підвищеної фізичної активності відбувається підвищене вимивання заліза з організму. Отримати достатню кількість заліза з їжею може виявитися досить складним завданням.

Це пов'язано з тим, що залізо виводиться з організму людини з потом, шкірою, кров'ю, сечею, через травну систему тощо. Для жінок залізо особливо важливе під час рясних менструацій, які можуть призвести до серйозного дефіциту заліза в організмі. У випадку занять спортом ситуація може ускладнитися. Додатковою проблемою є те, що під час занять спортом відбувається швидший розпад еритроцитів.

Їжа як цінне джерело заліза дуже важлива, але може бути недостатньою у випадку спортсменів. Варто вживати правильні дієтичні добавки, щоб забезпечити належну кількість заліза в умовах фізичних навантажень. Такі продукти можна знайти в асортименті магазину ALLNUTRITION (https://allnutrition.ua).

Які симптоми дефіциту заліза?

Дефіцит заліза дуже небезпечний для людського організму. Він може спричинити багато серйозних змін і призвести до небезпечних захворювань. Також викликає занепокоєння той факт, що спортсмени часто ідентифікують дефіцит заліза як "перетренованість", яка може мати схожі симптоми. Однак у такій ситуації варто перевірити рівень заліза в організмі, щоб переконатися, що у вас немає дефіциту заліза. Що може свідчити про дефіцит заліза у вашому організмі?

  • Втома,
  • Безпорадність,
  • Задишка,
  • Блідість,
  • Головний біль,
  • Прискорене серцебиття,
  • Втрата апетиту або дивний апетит - наприклад, бажання їсти траву, сніг, лід тощо.
  • Ламкість волосся та нігтів,
  • Зниження фізичної витривалості,
  • Дзвін у вухах,
  • Тріщини в куточках рота.

Важливо, однак, що у випадку зниження рівня заліза в організмі, симптоми не обов'язково виникають взагалі. Тоді їх набагато складніше виявити, а тривала персистенція може призвести до анемії. Тоді симптоми набагато більш виражені і їх легше виявити.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
24 квітня 2025
Великоднє перемир'я Путіна. Чи було воно взагалі і навіщо Кремль його оголошував
Російський окупаційний режим продовжує гратися з президентом США, як кіт із мишкою. І, здається, досягає на цьому напрямку певних тактичних успіхів
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...