UA | RU
17 лютого 2020, 18:28

У Криму ФСБ затримала члена добровольчого батальйону

У Криму співробітники ФСБ затримали жителя Чорноморського району за підозрою в участі в добровольчому батальйоні їм Номана Челебіджихана.
У Криму співробітники ФСБ затримали жителя Чорноморського району за підозрою в участі в добровольчому батальйоні їм Номана Челебіджихана.
Фото: скрін відео

Про це повідомляє прес-служба кримського управління ФСБ, пише RegioNews.

ФСБ підозрює його в "участі в діяльності незаконного збройного формування, чинного на території іноземної держави в цілях, що суперечать інтересам Російської Федерації" (частина 2 статті 208 Кримінального кодексу РФ).

За версією спецслужб, підозрюваний в 2016 році вступив до кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана, але пізніше повернувся в Крим. Після затримання суд заарештував підозрюваного

За інформацією кримської адвокатки Лілі Гемеджі, повідомляють Ґрати, мова йде про 55-річного кримського татарина Нарімана Межмедінова, затриманого більше тижня тому. Засновник батальйону Номана Челебіджихана, бізнесмен Ленур Іслямов спростував участь Нежмудінова у його формуванні. За його словами, що у батальйоні учасники такого віку не перебували.

В той же час прокуратура Автономної республіки Крим відкрила кримінальне провадження через затримання та арешту мешканця анексованого півострова.

"Почато кримінальне провадження за частиною 2 статті 146 Кримінального кодексу України за фактом незаконного позбавлення волі громадянина України на території тимчасово окупованого півострова", – йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.

У відомстві уточнили, що досудове розслідування веде управління Нацполіції в АР Крим та Севастополі.

Довідка: батальйон імені Номана Челебіджихана — формування, створене Лєнуром Іслямовим у 2016 році. До його складу увійшли учасники акції "Громадянська блокада Криму", що виступалаи за припинення товарних постачань в Крим з материкової України і блокували пропускні пункти з вересня 2015 року. Батальйон не зареєстрований, Міністерство оборони України відмовило на прохання Іслямова присвоїти формуванню офіційний статус.




29 вересня 2023
Вихідні у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді: гастротури, величні замки та палаци, а також музей-тюрма
Якщо літо — час відпусток та досить тривалих подорожей, то осінь спонукає поїхати у нове для себе місто, щоб трохи перезавантажитися.
29 вересня 2023
Скандальна заява Корнієнка: чому Україна вже перейшла до "президентської держави"
Навколо "Слуги народу" і Президента розгорілася нова жвава дискусія з присмаком скандалу. Поштовхом до неї стали слова першого віцеспікера та одного з лідерів президентської партії Олександра Корнієнк...
28 вересня 2023
Кадрові призначення в Міноборони: ким Умєров замінив Маляр та інших заступників Резнікова
Новий міністр оборони України Рустем Умєров почав формувати свою команду. Кабмін уже призначив йому трьох заступників – Юрія Джигира, Наталію Калмикову та Катерину Черногоренко. Ці призначення – лише ...
27 вересня 2023
Недороблена деколонізація. Де в Україні досі залишаються російсько-комуністичні пам’ятники
В Україні ще у 2015 році набув чинності так званий закон про декомунізацію, але досі у різних містах та селах є вулиці, названі на честь радянських діячів.

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook