UA | RU
28 лютого 2020, 15:09

У Києві відбулися навчання з виявлення коронавірусу 

У семи столичних лікарнях облаштували бази для госпіталізації пацієнтів з підозрою на вірус Covid – 19. Три з них – для дорослих, три– для дітей і одна спеціальна база для вагітних
У семи столичних лікарнях облаштували бази для госпіталізації пацієнтів з підозрою на вірус Covid – 19. Три з них – для дорослих, три– для дітей і одна спеціальна база для вагітних

Про це пише RegioNews з посиланням на сайт мера Києва Віталія Кличка.

Навчання провели в Олександрівській лікарні столиці. Участь у них взяли медики, рятівники, поліція та представники органів місцевої влади.

За легендою, яку відпрацьовували, до столичного медзакладу звернулися дві людини. Умовні пацієнти повідомили, що нібито тиждень тому повернулися літаком з Італії, де перебували на заробітках. У них, за легендою, виявили симптоми хвороби Covid – 19. Умовних пацієнтів одразу доправили до Олександрівської клінічної лікарні, де в інфекційному відділенні облаштована одна з лікувальних баз.

"На щастя, це тільки навчання, метою яких є послідовне відпрацювання дій кожної служби міста. Як ми знаємо, нова, небезпечна хвороба, що отримала назву коронавірус виявлена в багатьох країнах. І в тих, де рівень надання медичних послуг дуже низький, і в тих, де медицина прогресивна. Гарантувати, що випадків зараження на цю хворобу не буде в нашому місті, ми ніяк не можемо. Тому повинні бути готовими, аби мінімізувати можливі наслідки спалаху хвороби. А головне – надати можливим хворим максимально швидко ефективне лікування", - наголосив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, бази облаштовано у медичних центрах, персонал яких підготовлений до різного виду епідемій.

Це інфекційні відділення в наступних закладах: Олександрівській клінічній лікарні, Київській міській лікарні № 4, Київській клінічній лікарні № 9, міських дитячих клінічних лікарнях № 1та № 2, міській дитячій інфекційній лікарні, у Київському міському центрі репродуктивної та перинатальної медицини.
Усього розгорнуто 482 ліжка, з них для дорослих – 237 ліжок, для дітей – 200 і 45 для вагітних. В структурі інфекційних відділень передбачено 78 боксів.

Реанімаційні ліжка інфекційних відділень медзакладів забезпечені апаратами штучної вентиляції легень.

"У всіх цих лікарнях є необхідний запас засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів, дезінфекційних засобів, необхідних для надання медичної допомоги. Підготовлено дві спеціалізованих бригади екстреної медичної допомоги для транспортування осіб з підозрою на коронавірус. Також всі швидкі двічі на день дезинфікують. У разі необхідності це будуть робити тричі на добу", - наголосив мер столиці.

Він також зазначив, що весь комунальний громадській транспорт столиці перед виходом на лінію щодня обробляють дезинфікуючими засобами. Також на випадок ускладнення епідемічної ситуації столична влада визначила додаткові заклади охорони здоров’я, де є окремо стоячі корпуси. В разі необхідності, вони будуть перепрофільовані для госпіталізації пацієнтів. Також у Києві проводять навчання персоналу міських лікарень, де фахівці пояснюють як виявити цю небезпечний вірус та як надавати первинну допомогу хворим.

"Я звертаюся до мешканців столиці – не піддаватися паніці. Серйозно ставитися до свого здоров’я і безпеки. В разі симптомів вірусного захворювання – одразу звертатися до лікарів", - підкреслив Кличко.

Також він повідомив, що столична влада планує найближчим часом закупити та встановити обладнання для проведення експрес-тестів на коронавірус в обох аеропортах Києва. "Ми зробимо це для того, аби пасажирам, у яких виявили високу температуру або ознаки можливого захворювання, могли зробити тест безпосередньо в аеропорту", - наголосив Віталій Кличко.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...