Рятувальники Харківщини закликають пам’ятати про мінну небезпеку
Харківщина залишається найбільш замінованою областю України
Внаслідок підривів на вибухонебезпечних предметах, в Харківській області постраждали 243 людини, з яких 19 дітей. Загинули від отриманих травм 45 людей, серед них 1 дитина.
"На Харківщині в посиленому режимі проводяться роботи з розмінування критичної інфраструктури та місць загального користування задля забезпечення повноцінної життєдіяльності в регіону. Глобального гуманітарного розмінування ще не проводилось. Тому закликаємо жителів області не відвідувати ліси, поля, лісосмуги, неперевірені дороги і стежки на постраждалій та деокупованій території", - зазначив Директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол.
Рятувальники зазначають, що перед поверненням до своєї оселі на деокупованій території, слід звернутися до ДСНС або нацполіції, аби фахівці перевірили будинок і прилеглу територію на наявність пасток. Під час окупації російські загарбники встановлювали розтяжки, мінували покинуту техніку та зброю, встановлювали протипіхотні і протитанкові міни на території приватних домоволодінь. Також ворог мінував побутову техніку, меблі, міжкімнатні проходи, вікна і навіть дитячі іграшки.
На відкритій місцевості трапляються міни "Пелюстка", нерозірвані снаряди, протитанкові та протипіхотні міни. При виявленні таких предметів необхідно відійти на безпечну відстань тим самим шляхом, як підійшли до предмета. Помітити шлях палицею, гілкою, пляшкою або будь-яким іншим предметом. Після цього необхідно звернутися за номерами 101, 102, 112, або до органів місцевого самоврядування і чекати на фахівців-піротехніків.