UA | RU
11 липня 2024, 22:23

В Україні перевірять, чи справедливий розподіл графіків відключення світла

фото: pixabay.com

Держенергонагляд проведе ретельну перевірку застосування операторами обленерго графіків погодинних відключень та справедливого розподілу електроенергії в регіонах

Про це повідомив голова Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслан Слободян під час телемарафону, передає RegioNews.

За його словами, інспекція уважно реагує на звернення громадян щодо несправедливого розподілу електроенергії.

"Вже виявлено кілька областей, де найближчим часом буде проведена поглиблена перевірка. На місцях буде досліджено, як оператор системи розподілу дотримувався принципу соціальної справедливості при розподілі електроенергії", — зазначив Слободян.

Він також підкреслив, що найбільша кількість скарг надходить з Дніпропетровської області, де й розпочнеться поглиблена перевірка. Після цього перевірки проведуть у ще 5-6 областях.

Руслан Слободян додав, що аварійні відключення, зокрема, через спеку, впливають на стабілізаційні відключення, що може призводити до недотримання графіків погодинних відключень.

"Є обґрунтовані підозри, що деякі оператори системи розподілу не зовсім коректно застосовували графіки погодинних відключень. Це ми ретельно перевіримо", — сказав голова Держенергонагляду.

За результатами перевірок будуть видані приписи щодо усунення порушень з рекомендаціями, щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому.

Нагадаємо, наприкінці липня очікується певне покращення ситуації в енергомережі та послаблення відключень світла для населення. Це пов'язано з виводом із ремонту двох енергоблоків.

Також раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у 20-х числах липня очікується покращення ситуації в енергетиці.

За його словами, тоді завершаться ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Тож відключення будуть не такими тривалими.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...