Правозахисники HRW провели масштабне розслідування та назвали кількість загиблих жителів Маріуполя
З березня 2022 року по лютий 2023 року в Маріуполі поховали понад 10 тисяч людей, з яких близько 8 тисяч померли через причини, пов'язані з війною: прямими атаками або гуманітарною катастрофою через облогу та штурм
Про це йдеться у 215-сторінковій доповіді міжнародної правозахисної Human Rights Watch (HRW), яку вона опублікувала за результатами масштабного дослідження наслідків нападу росіян на Маріуполь, передает RegioNews.
Раніше в Офісі генпрокурора України повідомляли, що за їхніми даними, у Маріуполі через війну загинуло понад 11 тисяч людей, і що ця цифра насправді може бути у 10 разів більшою.
До розслідування HRW залучалися українська правозахисна група Truth Hounds та архітектурно-криміналістична група SITU Research, яка відтворює 3D-моделі місць злочинів.
Дослідники опитали 240 осіб, більшість із них – містяни, що втекли з Маріуполя, а також проаналізували десятки супутникових знімків та понад 850 фото та відео.
Встановлено, що до середини травня 2022 року з Маріуполя втекло близько 400 тисяч жителів. До війни там мешкало близько 540 тисяч людей.
Згідно з дослідженням, у центральній частині Маріуполя до середини травня 2022 року було пошкоджено 93 відсотки із 477 багатоповерхових житлових будинків; усі 19 лікарняних комплексів міста; 86 із 89 освітніх закладів.
Росіяни активно зносять пошкоджені будинки, пояснюючи це питаннями безпеки, і будують на їхніх місцях нові будинки, проте це одночасно дозволяє окупантам знищувати докази їхніх воєнних злочинів, зазначають правозахисники.
Human Rights Watch також назвала конкретних росіян, яких вважає відповідальними за воєнні злочини у Маріуполі. Рейтинг очолюють президент РФ Владімір Путін та міністр оборони Сєргєй Шойгу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські загарбники збираються відкрити "музей визволення міста” у зруйнованому центрі Маріуполя.