UA | RU
08 серпня 2024, 02:42

Суд у Чернігові виніс вирок медсестрі, яка підробляла COVID-сертифікати

фото: поліція

Суд визнав винною у підробці COVID-сертифікатів медсестру однієї з лікарень Чернігова. Фальшиві довідки вона робила для місцевих турагентств, зоб їхні клієнти мали змогу виїжджати за кордон. Жінку покарали штрафом у розмірі 89 250 грн

Вирок медпрацівниці виніс Деснянський райсуд Чернігова у липці цього року, передає RegioNews з посиланням на "Суспільне".

Як зазначається у матеріалах справи, обвинувачувана з квітня по жовтень 2021 року вносила дані про нібито проведену вакцинацію до електронних реєстрів, використовуючи пароль та логін лікаря.

Після цього медпрацівниця видавала паперові COVID-сертифікати, завірені підписами та печатками. Варто зазначити, що фейкові сертифікати підтягувалися у "Дію", адже дані містилися у електронній системі.

Загалом у суді було доведено 11 випадків підробки сертифікатів медсестрою.

Обвинувачувана розкаялася у скоєному та співпрацювала зі слідством.

Суд визнав медробітницю винною у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем та призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі 5 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (89 250 гривень). Також жінка зобов'язана сплатити 26 895 гривень процесуальних витрат на залучення експертів.

Чернігівські правоохоронці у жовтні 2021 року викрили мережу продажу COVID-сертифікатів невакцинованим людям. За даними слідства, злочинну схему організувала 52-річна власниця турагентства. Дехто цілеспрямовано звертався до цієї туристичної компанії лише за підробленими документами навіть без наміру виїжджати за кордон. Вартість одного такого сертифіката становила для замовника 250 доларів США, а турфірма могла видавати і до 20 фальшивих документів на день.

Нагадаємо, в Україні з кінця липня спостерігається суттєве зростання захворюваності на коронавірус.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
Зеленський: гарантії безпеки від США для України погоджені на 100%
29 грудня 2025, 00:21
Трамп назвав зустріч із Зеленським "чудовою" та відзначив прогрес
29 грудня 2025, 00:03
Трамп і Зеленський завершили зустріч – розпочалася онлайн-конференція з європейськими лідерами
28 грудня 2025, 23:20
"Хочу битися з ним": Усик підтвердив бій з Вайлдером у наступному році
28 грудня 2025, 22:37
Трамп пригостив Зеленського шоколадним тортом зі своїм іменем
28 грудня 2025, 22:28
Сильна негода паралізувала дороги Івано-Франківщини: рятувальники евакуювали 32 людей
28 грудня 2025, 22:02
Трамп заявив, що президенти України та Росії хочуть укласти угоду
28 грудня 2025, 21:35
Після переговорів із Зеленським Трамп планує знову зателефонувати Путіну
28 грудня 2025, 21:02
На Київщині молода пара загинула від чадного газу: причиною став автономний обігрівач
28 грудня 2025, 18:28
Після зустрічі у Маямі Зеленський та Трамп зателефонують європейським лідерам
28 грудня 2025, 17:05