Наслідки російських атак у Запоріжжі та на Київщині: що відомо на цю хвилину
RegioNews розповідає, що відомо про наслідки сьогоднішніх атак росіян станом на цю хвилину.
Атака у Запоріжжі
Сьогодні, близько 12:00 російські військові випустили по Запоріжжю 6 ракет, тип яких на даний час встановлюється. Одна з ракет поцілила між двома багатоповерхівками, в яких частково зруйновано квартири, балкони, пошкоджено дахи та вибито вікна. Також вибуховою хвилею та уламками пошкоджено інші розташовані поруч житлові будинки, автівки та інші об’єкти цивільної інфраструктури міста.
Наразі пошуково-рятувальна операція завершена. За останніми даними, відомо про одного загиблого внаслідок атаки, ще 34 людини отримали поранення.
У Запорізькій ОВА наголосили, що в районі влучання російських ракет не було жодної військової цілі.
На обстріл міста відреагував президент України Володимир Зеленський.
"Росія зі звірячою жорстокістю обстрілює місто. Влучання по житлових кварталах, де мешкають звичайні люди, діти. Країна-терорист прагне знищити наші міста, нашу державу, наших людей. Це не повинно стати "просто звичайним днем" в Україні, будь-де іще в Європі чи світі. Треба більше єдності і рішучості світу, щоб швидше перемогти російський терор і захистити життя", - наголосив президент.
Він також опублікував відео прямого влучання російської ракети у будинок в Запоріжжі.
Речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону зазначив, що російські окупанти завдали удару по Запоріжжю з реактивної артилерії. Імовірно, йдеться про системи залпового вогню "Торнадо С".
"Треба розуміти, що Запоріжжя — це прифронтове місто, розташоване неподалік лінії бойового зіткнення. За попередніми даними чергових служб, це була реактивна система залпового вогню далекої дії, можливо, "Торнадо С", — сказав Ігнат.
Представник ЗСУ наголосив, що реактивна артилерія досягає своєї цілі за лічені секунди, тому можливості попередити людей про небезпеку немає.
"Це — реактивна артилерія, вона летить надзвичайно швидко: від пуску до влучання секунди фактично (тому повітряна тривога вмикається в момент удару або й після нього. — Ред.). Якщо є у наших Сил оборони можливість оповістити, що буде працювати реактивна чи ствольна артилерія, то це, безумовно, робиться. Якщо такої можливості немає, немає розвідданих, то можуть бути отакі от терористичні атаки ворога, які не вперше здійснюються по житлових кварталах міст", — сказав речник Повітряних сил.
Ігнат наголосив, що загроза артилерійських обстрілів окупантами для прифронтових міст існує постійно.
Атака на Київщині
У ніч проти 22 березня армія росії вчергове атакувала дронами Київську область. Один з ворожих БпЛА влучив в об'єкт цивільної інфраструктури у Ржищеві. За інформацією ДСНС, внаслідок ворожої атаки було частково зруйновано четвертий та п'ятий поверхи двох гуртожитків та триповерховий навчальний корпус професійного ліцею з подальшим горінням.
Як повідомив очільник Нацполіції Київської області Андрій Нєбитов, наразі відомо про сімох загиблих та дев'ятьох травмованих внаслідок нічної атаки дронів по гуртожитках та навчальному закладу в одному із районів Київщини. Серед постраждалих одна дитина.
Варто зазначити, що всього на Київщині під час атаки окупантів силами безпеки і оборони було збито 12 безпілотників.
Росія змінює цілі обстрілів
Заступник начальника ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький заявив, що російські окупанти дещо переорієнтують напрямки своїх ударів. Енергетика залишиться мішенню, але основною ціллю можуть стати військові об'єкти, і концентрація наших військ і логістика.
"Давайте візьмемо останні удари безпілотними літальними апаратами в ніч з 17 на 18 березня та в ніч з 21 на 22 березня. Потрапили в бази пально-мастильних матеріалів у Новомосковську, Житомирі і ще були влучання в Яворівському районі. Які основні цілі були? Система логістики наших військ і концентрація нашої техніки, що знаходиться в пунктах дислокації", - нагадує Скібіцький.
Він наголосив, кліматична зима вже закінчується, а Кремлю так і не вдалося зруйнувати українську енергосистему.
"Це завдяки нашим енергетикам, Збройним силам, військам протиповітряної оборони, а також завдяки скоординованій роботі всіх міністерств та відомств. Тому росіяни зараз будуть дещо переорієнтувати напрямки нанесення ударів. Це можуть бути і військові об'єкти, і концентрація військ, і система логістики наших угруповань", - допускає Скібіцький.
Представник ГУР звернув увагу - удари по нафтобазах підтвердили те, що окупанти будуть намагатися знищити ті критичні елементи інфраструктури, які нам необхідні для успішного ведення бойових дій. Він додав, що енергетика також залишиться серед цілей ворога.
"Залишаться також об'єкти критичної інфраструктури, насамперед економічні - ті, які впливають на розвиток нашої держави. Це нафтопереробні підприємства, підприємства оборонно-промислового комплексу тощо", - каже Скібіцький.
Разом з тим він не виключає того, що мішенями ворога також можуть стати гідротехнічні та очисні споруди, як про це раніше говорили в Повітряних силах.
"Можливо. Ми аналізуємо, розвідку яких об'єктів веде Російська федерація. Серед них є і гідротехнічні споруди, мости через Дніпро, аеродроми та аеропорти, шляхи постачання озброєння та військової техніки, які йдуть із Заходу. Росія постійно здійснює розвідку цих об'єктів, в тому числі космічну", - додає Скібіцький.